یمن

درگیری سنگین مزدوران سعودی و امارتی با رزمندگان یمنی به منظور قطع ارتباط آنها با دریا

یمن

                             منطقه عملیاتی یمن

طی چند روز اخیر طارق صالح (پسر علی عبدالله صالح) عملیات بزرگی را تحت عنوان «عملیات ساحل» با حمایت نیروهای اماراتی و سایر مزدوران سعودی شروع کرده اند. هدف اصلی این عملیات، بندر الحدیده است، جایی که اکثر تسلیحات و سوخت مورد نیاز نیروهای مقاومت از آن طریق تأمین می شود.

وسعت عملیات مهاجمین، بسیار گسترده است و در مناطق مختلف با نیروهای یمنی و کمیته های مردمی درگیر شده اند که تاکنون به حول قوه الهی رزمندگان یمنی تلفات و خسارات قابل توجهی به مهاجمین وارد کرده و همچنان دست برتر را دارند.

در این رابطه بیش از  ۹۳ نفر از مزدوران متجاوز سعودی و اماراتی توسط نیروهای یمنی در شمال و شرق پایگاه خالد، حومه بندر المخا (استان تعز) به هلاکت رسیده و یا مجروح شده و  ۲۳ دستگاه زره پوش آنان منهدم گردیده است.

ملاحظه: باوجودی که همچنان حملات هوایی گسترده ائتلاف سعودی علیه مردم بی دفاع یمن وجود داشته و روزانه تعدادی به خاک و خون کشیده می شوند، معذلک نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در نقاط مختلف این کشور و نیز داخل استان های سعودی با اجرای کمین و جنگ های نامنظم تلفات سنگینی به نیروهای سعودی و مزدورانش وارد کرده و مهاجمین را در وضعیت شکننده و تنگنای شدیدی قرار داده اند لذا به نظر می رسد سران رژیم سعودی و حامیان غربی اش اشکال اصلی چنین وضعیتی را در امکان برقراری ارتباط دریایی با نیروهای حوثی ارزیابی کرده و درصددند به هر شکل ممکن راه ارتباطی دریایی یمن را قطع و این کشور را بطور کامل محاصره نمایند که ضعف مفرط نیروهای مهاجم و شرایط میدانی، چنین امکانی را برای مهاجمین فراهم نمی کند و طبعا تلفات و خسارات وارده به ائتلاف را مضاعف می کند. در حال حاضر نیروهای یمنی بصورت گسترده بر اوضاع مسلط بوده و در مناطق کوهستانی یمن در مواضع مستحکم قرار دارند و از بین بردن چنین نیروهای شجاع و فداکاری به هیچ وجه امکان پذیر نیست مضافا به اینکه جبهه مقابل نه نیرو و امکانات لجستیکی کافی برای جنگ در مناطق صعب العبور و نه انگیره نبرد طولانی در شرایط سخت را دارد بنابراین نتیجه محتوم شکست برای عربستان و امارات، چیزی است که تغییر نمی کند و با اقداماتی نظیر حملات اخیر ممکن است زمان آن اندکی به تاخیر بیفتد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد