آغاز بازسازی اردوگاه فلسطینی یرموک؛ آخرین پناهگاه تروریست های داعش

اردوگاه یرموک (مخیم الیرموک) منطقهٔ مسکونی فلسطینی‌نشین در دمشق پایتخت سوریه بوده که به مدت شش سال در اختیار داعش قرار گرفت و اخیرا توسط محور مقاومت پاکسازی شده است.

اردوگاه فلسطینی یرموک طی شش سال به پناهگاه تروریست های وابسته به داعش تبدیل شده بود که پس از شکست در مناطق مختلف سوریه، وارد این اردوگاه شدند.

ملاحظه: اردوگاه یرموک از ابتدای هجوم و سلطه گروه های تروریستی و همچنین پایان ماجرای آن، به دلیل وسعت و گستردگی خرابی ها و ویران شدن اماکن و ساختمان های موجود در آن، سوژه و ایده های تاثیرگذاری را برای تولید فیلم، سریال، مستند و داستان دارد و حداقل کاری که می توان انجام داد، برگزاری نمایشگاه عکسی از جنایات داعش و گروه های تروریستی در اروپا و میراث ترس، وحشت و نفرتی است که طی هفت سال بوجود آوردند.

در این زمینه رایزنی فرهنگی ایران می تواند با همکاری سوریه و روسیه یک سایت و پرتال مجازی برای نشان دادن آنچه بر این اردوگاه گذشت بوجود آورند.

یرموک ۲٫۱۱ کیلومترمربع مساحت و ۱۳۷٬۲۴۸ نفر جمعیت دارد که ۱۱۲٬۵۵۰ نفر از آنها آوارگان فلسطینی هستند.

کنترل این منطقه از سوی دولت سوریه به گروه سیاسی-نظامی جبهه خلق برای آزادی فلسطین – فرماندهی کل؛ واگذار شده بود اما از ابتدای آوریل ۲۰۱۵ نیروهای تروریستی داعش کنترل آن را به دست گرفتند و در نهایت طی درگیری های شدیدی که بین ارتش سوریه و گروه های فلسطینی هم پیمان با آن از یک سو و تروریست های داعش از سوی دیگر در اردوگاه یرموک روی داد، در ۳۱ اردیبهشت سال جاری پرچم سوریه مجدد در این اردوگاه به اهتزاز درآمد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد