شکست سعودی ها در بحران خودساخته برای یمن

تقریبا هیچ روزی نیست که رسانه‌های رژیم سعودی خبر از تشییع جنازه نظامیان این کشور که در جنگ فرسایشی یمن کشته می‌شوند، در شهرهای مختلف عربستان پخش نکنند؛ مساله‌ای که تنها یکی از شواهد شکست رژیم سعودی وپیروزی انصارالله یمن است.

نکته جالب اینکه در شرایط فعلی ارتش و کمیته های مردمی با هدف فرسایشی کردن جنگ و گرفتن تلفات زیاد از متجاوزین، علاوه بر اداره برخی مناطق عملیاتی، اقدام به حملات ایذایی به نیروهای دشمن و مزدوران شان در سایر مناطق نموده و تقریبا هر روز خسارت‌های زیادی به آنان وارد می کنند.

ملاحظه: همانطور که قبلا مکررا گفته شده، وضعیت فعلی به هیچ وجه برای محور شرارت (محور غربی_عبری_عربی) قابل دوام نیست و ناگزیر بایستی به آن پایان دهند اما سناریوهای بعد از توقف جنگ نیز برای آنها بویژه رژیم سعودی و امارات بسیار شکننده و پرهزینه خواهد بود لذا فعلا با ایجاد عملیات روانی علیه رهبران انصارالله، قصد دارند با کسب امتیازاتی ولو اندک، توجیهی برای توقف عملیات نظامی به افکار عمومی ارائه دهند که البته مواضع محکم و قاطع آنها چنین فرصتی را به متجاوزین نمی دهد.

در همین رابطه وزیر خارجه انگلیس در روزهای اخیر تحرکاتی را شروع کرده و با طرف های مختلف دیدار داشته اما علیرغم لحن تند و تهدیدآمیز وی، نتیجه ای نگرفته و گشایشی در بحث یمن برایشان فراهم نشده است.