خارج کردن۸۰۰ نفر ازنیروهای موسوم به “کلاه سفیدها” توسط رژیم صهیونیستی از جنوب سوریه

کلاه سفیدها

                         وایت هلمتس یا همان کلاه سفیدها

رژیم صهیونیستی در اقدامی بحث برانگیز ۸۰۰ نفر از نیروهای موسوم به “کلاه سفیدها” که سابقه روشنی در دروغ پردازی علیه دولت سوریه و همکاری با گروه های تروریستی دارند را از جنوب سوریه برای انتقال به اروپا خارج کرد.

ساعت  ۲۱:۳۰ شنبه شب (۹۷/۴/۳۰)  نیروهای سازمان ملل به کلاه سفیدها کمک کردند تا ابتدا وارد بلندی های جولان در سرزمین های اشغالی شده و از آنجا به اردن و سپس به اروپا اعزام شوند.

وایت هلمتس یا همان کلاه سفیدها گروهی به ظاهر مردمی میباشند که با نام دفاع مدنی سوریه از سال ۲۰۱۳ فعال شده و اهداف خود را کمک به غیرنظامیان اعلام کرده اما واقعیاتِ موجود، چیز دیگری را بیان می کند.

ملاحظه: این گروه در حالی خود را بی طرف و “غیردولتی” معرفی میکنند که توسط غربی ها و صهیونیست ها تشکیل شده و در حال حاضر نیز توسط آنها جابجا می شوند.

گفته میشود این جابجایی با اشراف روسیه و دولت سوریه صورت پذیرفته است.

جیمز لمژریر با سابقه ۲۰ سال کار در کشورهای آسیب پذیر به عنوان عضوی از هیات سازمان ملل متحد، مشاور شرکت های خصوصی و دفتر خارجه و رفاه انگلیس و نیز افسر سابق ارتش بریتانیا، یکی از طراحان کلاه سفیدهاست.

اوا بارتلت خبرنگار مستقل کانادایی مدعی است این گروه توسط آمریکا، انگلیس و چند کشور اروپایی با پشتیبانی مالی حدود ۱۰۰ میلیون دلار تشکیل شده است.

وزارت خارجه سوریه پیشتر اعلام کرده بود که آمریکا و برخی از کشورهای غربی سازمان کلاه سفیدها را برای انجام اقدامات تروریستی به ویژه تروریسم شیمیایی برای بدنام کردن سوریه و طولانی کردن مدت بحران به کار می‌گیرند و بر کسی پوشیده نیست که کلاه‌سفیدها شاخه اصلی جبهه تروریستی النصره است.

بر اساس یکی از احتمالات، آمریکا، انگلیس یا کانادا با انتقال این افراد به اروپا، قصد سرپوش گذاشتن بر اهداف اصلی خود از تشکیل این گروه و پنهان کردن شواهد موجود را دارند البته این احتمال نیز وجود دارد که با توجه به نزدیک بودن عملیات در ادلب، بزودی آمریکا و انگلیس باقی مانده نیروهای کلاه سفید از استان ادلب را هم ییرون خواهند کشید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد