تبدیل درگیری های نظامی در یمن به یک جنگ فرسایشی علیه آل سعود و آمریکا

یک منبع نظامی یمن از انهدام چندین خودروی نظامی و زره پوش مزدوران سعودی در حمله گسترده نیروهای یمنی در استان تعز خبر داد و اعلام کرد روز دوشنبه (۹۶/۱۱/۱۶) در پاتک نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به مزدوران سعودی که قصد داشتند، حمله ای را در جبهه شمال یختل در استان تعز سازماندهی کنند، ۲۰ زره پوش و خودروی نظامی آنها منهدم شد و علاوه بر آن ده ها نفر که در بین آنان سرکردگان نظامی نیز مشاهده می شود، به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

به نقل از خبرگزاری المنار، در همین تاریخ یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پایگاه نظامی ملک فیصل عربستان در منطقه خمیس مشیط واقع در عسیر را با یک فروند موشک بالستیک کوتاه برد، در هم کوبیدند.

در همین رابطه ترکی المالکی’ سخنگوی ائتلاف عربی – آمریکایی به سرکردگی عربستان در جنگ یمن، مدعی شد که یک فروند موشک شلیک شده بالستیک نیروهای جنبش انصارالله به سمت جنوب غرب عربستان را رهگیری کرده است.

از ماه نوامبر (آبان و آذر ماه سال جاری) نیروهای یمنی، چندین فروند موشک به سمت عربستان شلیک کرده که به ادعای سعودی ها، همه آنها رهگیری! شده است.
در همین حال، یگان موشکی ارتش یمن شامگاه یکشنبه نیز مواضع مزدوران سعودی در استان تعز را با موشک ‘ زلزال۱’ هدف قرار داد و منهدم کرد.

ملاحظه: علاوه بر موارد فوق، نیروهای یمنی همه روزه دهها عملیات کوچک و بزرگ را علیه مواضع و نیروهای سعودی و مزدورانش در مناطق مختلف یمن و استان های مرزی سعودی تدارک دیده و به مورد اجرا می گذارند به گونه ای که سربازان سعودی به شدت دچار انفعال قرار گرفته و روحیه خود را از دست داده اند. البته این انفعال و بی انگیزگی نیروهای میدانی و تلفات انسانی مداوم نه تنها مقامات عالیرتبه سعودی را دچار پریشانی و آشفتگی زاید الوصفی نموده بلکه اربابان ائتلاف سعودی بویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی را نیز با بن بست کامل و شکست نظامی تحقیرکننده ای مواجه کرده به گونه ای که هیچ راه برون رفت آبرومندانه ای برای آن نمی یابند.

بدیهی است اگر جبهه غربی- عربی- صهیونیستی در مقطع فعلی به جنگ فرسایشی در یمن و محاصره این کشور پایان دهند، تبعات امنیتی فوق العاده ای برایشان دارد و منافع آمریکا در منطقه تهدید خواهد شد و مبارزان یمنی با تسلط بلا معارض بر باب المندب، از موضع قدرت با دشمنان برخورد خواهند کرد و اگر هم جنگ و درگیری به همین منوال ادامه یابد، نتایج به مراتب بدتری منتظر آل سعود و استکبار جهانی است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد