بی حجابی تعدادی از شرکت کنندگان در آزمون تئوری المپیاد در دانشگاه شهید بهشتی

  بطحایی، وزیر آموزش و پرورش

                                                     محمد بطحائی؛ وزیر آموزش و پرورش


آزمون تئوری المپیاد زیست‌شناسی در دانشگاه شهید بهشتی تهران در حالی با حضور بانوان شرکت کننده از ۸۰ کشور جهان برگزار شد که متاسفانه تعدادی از نفرات ایرانی بدون حجاب در محل آزمون حضور پیدا کرده بودند.

تاسف بیشتر زمانی بود که برخی از شرکت کنندگان در مراسم افتتاحیه که بیشتر به یک کنسرت مبتذل شباهت داشت، در حضور وزیر آموزش و پرورش بدون حجاب روی سن رفتند!

ملاحظه: اقدامات هنجارشکنانه فوق که با حضور وزیر آموزش و پرورش در معرض دید و افکار عمومی قرار گرفت، این سوال را به ذهن متبادر نمود که آیا اجرای سند ۲۰۳۰ در ایران علنی می شود!؟

سندی که در بند پنجم از اهداف آن، به دستیابی به تساوی جنسیتی و توانمندسازی! تمام زنان و دختران اشاره شده و حالا ایران به عنوان یکی از اصلی ترین کشورهای هدف در این زمینه انتخاب و المپیاد جهانی زیست شناسی نیز با همین هدفِ بدون حجاب برای بانوان شرکت کننده در آن به اجرا درمی آید.

این در حالی است که یکسال پیش مقام معظم رهبری در دیدار معلمان و فرهنگیان به مناسبت هفته معلم، پذیرش و اجرای این سند در کشورمان را اقدامی غلط و خلاف اسلام توصیف و در بیانات شان به موضوع پذیرش سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو از جانب دولت اشاره کردند و با انتقاد شدید از این موضوع فرمودند: این سند و امثال آن، مواردی نیستند که جمهوری اسلامی ایران تسلیم آنها شود، و امضای این سند و اجرای بی سر و صدای آن قطعاً مجاز نیست و به دستگاه های مسئول نیز اعلام شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای در آن دیدار تأکید کردند: اینجا جمهوری اسلامی ایران است و در این کشور مبنا اسلام و قرآن است. اینجا جایی نیست که سبک زندگی معیوب و ویرانگر و فاسد غربی بتواند اعمال نفوذ کند. در نظام جمهوری اسلامی پذیرش چنین سندی، معنا ندارد.

حالا به نظر می رسد در شرایطی که رهبر معظم انقلاب نیز به صراحت مخالفت خود را با اجرای سند ۲۰۳۰ در ایران اعلام کرده و اجرای آنرا غیرمجاز خوانده بودند، این سند از سوی ۴ وزارتخانه دولت دوازدهم به صورت مخفیانه به اجرا درآمده و حالا ماجرای المپیاد زیست شناسی، از این اقدام پنهانی پرده برداری کرده است.

بطحائی؛ وزیر آموزش و پرورش درباره تصاویری که در خلال المپیاد در فضای مجازی منتشر شده و تعدادی از دخترها در آن بی‌حجاب بودند، توضیح داده و گفته: حجاب شرکت کنندگان خارجی در حدّی که در افتتاحیه و اختتامیه دیدیم با تذکراتی که در سالن داده می‌شد، در حد مطلوبی! بود. در چند مورد در حین مسابقه حجاب دخترها کنار رفته بود و یک مورد پیش آمده بود که چون پسرها کلاه شان را به نشانه احترام برداشته بودند، چند تن از دخترها تصور کرده بودند باید به نشانه احترام حجاب شان را بردارند!

وی افزود: باید از این اتفاقی که در شبکه های مجازی اتفاق افتاده گلایه کنم. گاهی بی انصافی هایی صورت می‌گیرد و دستاوردها نادیده گرفته می‌شود و اگر برای چند لحظه غفلتی صورت گرفته و روسری شرکت کنندگان کنار رفته عکس می‌گیرند و فضاسازی می کنند. اینها بداخلاقی هایی هست که برخی دچارش می‌شوند و اتفاقات خوبی که افتاده را نادیده می گیرند.

کاملاً پیداست مسئولین اجرایی کشور در حال حساسیت زدایی از فرهنگ عمومی کشور و تقلیل دادن یک منکر عمومی یعنی کشف حجاب، بعنوان غفلت! و کنار رفتن روسری! هستند و طبعاً در ادامه این مسیر نیز هرگونه ناهنجاری اخلاقی با کلمات و واژه های عامه پسند، تلطیف شده و تدریجا عادی جلوه داده می شود و در نهایت صحنه عمومی کشور به کشورهای غربی با انواع بی و بندوباری اخلاقی بدل خواهد شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد