بروز نوسانات شدید ارزی ناشی ازافشای لیست صرافی های مرتبط باایران که تحریم ها رادورمی زدند

جنبش عدالتخواه دانشجویی به سرپرست وزارت اقتصاد: واحد اطلاعات مالی ایران برطبق تعهدات ایران در FATF لیست صرافی‌های ایران را به واحد اطلاعات مالی طرف‌های خارجی ارائه داده که این امر منجر به ایجاد بحران ارزی اخیر شده است.

اخیراجنبش عدالتخواه دانشجویی طی نامه‌ای خطاب به رحمت‌الله اکرمی؛ سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی نوشت:  واحد اطلاعات مالی ایران در اقدامی عجیب و برطبق تعهدات ایران در FATF لیست صرافی‌هایی را که به نوعی تحریم‌ها را دور می‌زدند به واحد اطلاعات مالی طرف‌های خارجی ارائه داده اند که این امر منجر به شناسایی این صرافی‌ها و ایجاد بحران ارزی اخیر شده است. (متن این نامه به شرح زیر:)

سرپرست محترم وزارت امور اقتصادی و دارایی

جناب آقای دکتر اکرمی

سلام‌علیکم

در روزهای اخیر بعضی جریان‌های داخلی و خارجی به طرز مشکوکی علی‌رغم مخالفت های صریح کارشناسان اقتصادی و سیاسی دلسوز انقلاب، دوباره درصدد مطرح کردن ۳ لایحه مرتبط با FATF در مجلس شورای اسلامی هستند. حال اینکه از ۴۱ بند تعهد ایران به FATF هم اکنون حدود ۳۰ مورد آن در حال اجراست و برخلاف نظر برخی افراد، FATF نه تنها باعث کاهش قیمت ارز نشده بلکه باعث افزایش افسارگسیخته قیمت آن نیز گردیده است.

طی اخبار واصله، واحد اطلاعات مالی ایران در اقدامی عجیب و برطبق تعهدات ایران در FATF لیست صرافی‌هایی را که به نوعی تحریم ها را دور می زدند به واحد اطلاعات مالی طرف‌های خارجی ارائه داده که این امر منجر به شناسایی این صرافی ها و ایجاد بحران ارزی اخیر شده است.

جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت صحت این خبر، این اقدام را خیانت آمیز دانسته و علیه مسببان آن اعلام جرم می کند و از دادستان کل کشور خواستار پیگیری قاطع و سریع این خیانت بزرگ به ملت شریف ایران می باشد.

حال اگر این خبر از نظر مسئولین صحت ندارد، منتظر تکذیبیه رسمی وزارت امور اقتصادی و دارایی و دولت محترم خواهیم بود.

ملاحظه: همانطوری که در متن بالا نیز به آن اشاره شده، مسئولین اجرایی باوجودی که هنوز ایران رسما به FATF نپیوسته، معهذا به بیشترین مواد آن عمل می کند که طبعا از این زاویه خسارات بزرگی به کشور و نظام وارد می شود؛ علاوه بر آن در مورد صنعت هسته ای کشور نیز همین اتفاق افتاده و دولت بصورت داوطلبانه! پروتکل الحاقی N.P.T را اجرا میکند درحالی که عقل و منطق اقتضا دارد در برابر بدعهدی بیگانگان در قضیه هسته ای بایستی متقابلا ایران اجرای بخشی از تعهدات خود را تعلیق کند اما نه تنها به تمامی تعهدات مصرحه در توافق، که به تعهدات مندرج در پروتکل الحاقی نیز عمل می کند!

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد