استکبار

ایران از نگاه فهوی حسین یک روزنامه نگار مصری با گرایش ضدایرانی

 

فهوی حسین

                   فهوی حسین رونامه نگار مصری

بنا به گزارش روزنامه الشرق الاوسط یکی از روزنامه‌های مهم و پرخواننده در جهان عرب که دفاتر اصلی آن در لندن و جده قرار دارد، فهوی حسین روزنامه نگار مصری که اتفاقاً گرایش ناسیونالیستی عربی و مشی ضد ایرانی دارد، در یک مقاله مفصل در مقام مقایسه مصر و ایران چنین نوشته‌ است:

ما (مصر) و ایرانی ها بیش از سی سال پیش در فضای بین الملی در یک سطح بودیم.
ایرانی ها راه مبارزه و مقاومت در برابر ابرقدرتها، بخصوص آمریکا را انتخاب کردند و ما مسیر سازش را برگزیدیم؛ ما هر سال مزد خیانت مان به اعراب را از طرف آمریکا در قالب چهار میلیارد دلار کمک بلاعوض گرفتیم اما ایرانی ها از همان اول فشار سیاسی، اقتصادی و تحریم و جنگ داخلی و جنگ نابرابر را تجربه کردند.

امروز ایران از یک قدرت منطقه ای به یک قدرت جهانی تبدیل شده که هیچ مشکلی در سطح منطقه و جهان بدون جلب نظر این کشور قابل حل نیست و کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا هر کدام ۶۴ بار عبارت ایران را در مناظره تلوزیونی خود بکار میبرند. گویی حریفی جز ایران در سطح جهان ندارند؛ و دیگر اینکه ایرانی ها در تمام علوم راهبردی، از هسته ای تا فضایی و تا نانو و شبیه سازی و پزشکی و … جزو ده کشور برتر جهان می باشند و در صنایع موشکی چهارمین قدرت دنیا و از نظر دقت و سرعت موشک هایش شاید اولین کشور دنیاست و در منطقه، جزیره امن و ثبات است ولی ما علیرغم حمایت آمریکا و اخذ کمک های سالیانه، دغدغه تهیه یک وعده قرص نان برای اکثر مردم مان داریم و …!

رژیم اشغالگر

                               رژیم صهیونیستی

نویسنده در ادامه به علل این تفاوت پرداخته و می نویسد:

وقتی در مملکتی، رهبر درست وحسابی وجود نداشته باشد، خب! وضعیت می‌شود مصر. وقتی در جامعه ای وحدت نباشد می‌شود عراق. وقتی در کشوری فرمانده استواری وجود نداشته باشد میشود پاکستان. وقتی درکشوری به ظاهر مسلمان، رهبر و رئیس آن مملکت، خودفروخته به شرق و غرب باشد میشود ترکیه. اما وقتی در کشوری شیعه، رهبرش باج به زمین و زمان ندهد، با تمامی فشارها، سلیقه ها، تندرو، کندرو، جنگ ۸ ساله، ۳۰ سال تحریم سیاسی و اقتصادی، جایی برای نفس کشیدن دشمن باقی نمی ماند، خب آن وقت می شود ایران، که در میان حصاری از آتش جنگ های منطقه ای که گرگ های زخمی پشت مرزهایشان بی قرار زوزه می کشند، کسی جرات ندارد به خاکشان چپ نگاه کند، حتی مگس هایشان (منظور پهبادها).

ملاحظه: نکته بسیار جالبی که نویسنده در مقاله فوق به آن اشاره کرده، تفاوت کشورهای مختلف در مقاومت و پایداری در برابر فشارهای خارجی و یا انفعال و وادادگی و تنازل است که بحول و قوه الهی با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و انقیاد قاطبه مردم ولایی ایران و نیز بسیاری از اقشار مسلمان و حتی غیرمسلمان در کشورهای محور مقاومت، نگاه ایستادگی در برابر نظام سلطه و استکبار در حال نهادینه شدن است و به همین دلیل تغییرات شگرفی در نظام بین المللی ایجاد شده و یا در حال ایجاد است و این وضعیت به شدت جبهه غربی-عربی-هبری را به وحشت انداخته است.

  1. ندا

    زنده باد ایران

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد