جاسوسی تحت عنوان فعالیت برای حقوق بشر!

سال گذشته «نازنین زاغری» از مدیران مخفی بی بی سی فارسی که مسئولیت تربیت خبرنگار (جاسوسی) برای شبکه دولتی بی بی سی فارسی (شبه رسانه امنیتی-جاسوسی) را بر عهده داشت، توسط دستگاه امنیتی کشورمان دستگیر و پس از محاکمه به حبس محکوم گردید.

در طول دوره بازداشت وی، رسانه های دولتی انگلیس با قاطعیت تمام همکاری وی با خود را تکذیب و دوره همکاری این جاسوس خبره را به سالها قبل، آنهم در بخش “خیریه” شبکه جهانی بی بی سی موکول می کردند اما از آنجا که آفتاب حقیقت هرگز پشت ابر دروغ پنهان نمی ماند، «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس چهارشنبه هفته گذشته و در جریان نشست کمیته امور خارجی پارلمان این کشور درباره این مجرم امنیتی گفت: “زمانیکه «نازنین زاغری» بازداشت شد، وی در حال آموزش! (ایجاد شبکه جاسوسی) روزنامه نگاران در ایران بود.”

این سخن وزیرخارجه انگلیس به عنوان متولی و صاحب امتیاز شبکه دولتی بی بی سی، مهر باطلی بود بر تمام ادعاهای یک سال و نیم گذشته مبنی بر انجام فعالیت های بشردوستانه توسط نازنین زاغری!

بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس که هفته گذشته اظهارات بحث برانگیزی را درباره نازنین زاغری، شهروند دوتابعیتی ایرانی ـ انگلیسی بیان کرده بود، با انتشار بیانیه‌ای خطاب به کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس تلاش کرد تا اشتباه خود را در این زمینه اصلاح کند.

وی در بیانیه خود آورده است: من باید پارلمان را مطلع کنم که با آقای ظریف، وزیر امور خارجه ایران درباره پرونده خانم نازنین زاغری ـ راتکلیف گفت‌وگو کردم. من ناراحتی خود را نسبت به رنج کشیدن وی و بی‌گناهی خانواده‌اش ابراز کرده و امیدوارم که راه حلی سریع حاصل شود.

نکته: در طول سالیان گذشته همواره پس از دستگیری هر مجرم امنیتی در داخل کشور؛ رسانه ها و مسئولان غربی با الصاق فرد دستگیر شده به فعالیت های بشردوستانه سعی در پنهان کردن هویت و مأموریت واقعی این افراد داشته و با جنجال تبلیغاتی مانع از رسیدگی به اتهامات این افراد می شدند، اما در مورد این مهره بدلیل مقاومت مسئولین امنیتی بالاخره مجبور به اعتراف به دست داشتن در فعالیت باصطلاح آموزش روزنامه نگاری و جمع آوری اطلاعات شده اند. این مورد اخیر به تنهایی کافی است تا نشان بدهد غربی ها چگونه با سوء استفاده از عنوان “فعال حقوق بشر” و…سعی در پیشبرد اهداف پلید خود علیه مردم ایران را دارند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد