انتقاد از بی تحرکی حوزه های علمیه و فقدان بصیرت سیاسی

حجت الاسلام علی مهدیان: روی سخنم نه با مسئولین بی خاصیت حوزه است نه با آقای احمد واعظی (رئیس) دفتر تبلیغات و نه با هیچ کس دیگر؛ فقط با طلبه ها سخن میگویم!

بچه ها این اتفاقات را ببینید و از ذهنتان دور نکنید. سالگرد نهم دی است. حوزه علمیه همایش اخلاق (می گذارد)؛ پیام مفسر و فیلسوف و عارف بزرگ جناب جوادی آملی؛ پیام ایشان این بود که هاشمی مثل کوهی بود که نلغزید و نگذاشت ملت بلغزد. هاشمی دارای خلق عظیم بودو … .

لعنت به ما که در این حوزه نفس می کشیم؛ کاش انسان نبودیم و مجبور نبودیم بفهمیم. بفهمیم که چه کسانی با بیان شان؛ با سکوت شان؛ با فریادشان با پچ پچشان، سرطانی در کشور ایجاد کردند که امروز یک چهره اش دولت بی تدبیر و ناامید است.

کاش انسان نبودیم و نمیفهمیدیم که چطور آیت الله جوادی؛ استاد استادهای مان از سردار فتنه و انحراف برایمان کوه اخلاق و اسوه انقلابی گری می سازد! در جناب جوادی آملی و دفتر تبلیغات و فلان مرجع تقلید نمانیم. بیایید درد مزمن و عمیق بی هویتی حوزه را ببینیم. این حوزه دور از مردم است که در سالگرد نه دی برای سردار فتنه، جشن اخلاق و معنویت می گیرد. این همان حوزه ای است که دوریش از مردم دارد آنرا تبدیل به یک مرده متحرک و بلکه غیرمتحرک می کند؛ این همان حوزه ای است که چهره منزوی اش بروز کرده؛ این همان حوزه ای است که در (زمان) فتنه باید سخن می گفت و خفه شده بود؛ این همان حوزه ساکت فتنه است.

آدرس اشتباه نرویم؛ دنبال غیرانقلابی ها زیر عبای فلان استاد بی خیال و فلان مرجع سرگردان نباشیم؛ امروز دوری از انقلاب را در مراجع و آیت الله ها و پیران راهمان مشاهده کنیم؛ شاگردان خمینی(ره) همانها که ضرب المثلهای انقلابی گری بودند!

سال ۸۸ یادم نمیرود وقتی با جمعی از رفقایم در راهپیمایی شرکت کرده بودیم تا از مراجع خواهش کنیم به دلیل توهین به امام حسین(ع) لطف کنند پشتِ رهبر، تمام قد قرار بگیرند؛ آن روز وقتی مردم روبروی حرم حضرت معصومه(س) رسیدند، فریاد میزدند:   یا حضرت معصومه،   رهبر ما مظلومه.

ملاحظه: حجت الاسلام مهدیان؛ متولد ۱۳۵۸ در تهران است که پس از اخذ مدرک مهندسی نساجی از دانشگاه صنعتی اصفهان، در سال ۸۱ وارد مدرسه علمیه معصومیه(س) قم شد. وی هم‏ اکنون شاغل به تحصیل در دوره درس خارج است و در کنار آن، به علوم عقلی نیز می‏ پردازد. او از مؤسسان «خانه طلاب جوان» و از اعضای شورای مرکزی این تشکل حوزوی می‏ باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد