کودتای نافرجام عربستان در یمن

مجموع تحرکات چند روز گذشته در یمن نشان میدهد محور عربی-عبری-آمریکایی پس از ناامید شدن از مقابله نظامی با مردم مقاوم و مستحکم یمن، تمامی مقدورات و توانایی های اطلاعاتی و جاسوسی خود را بکار گرفته و با بهره برداری از شکاف و اختلاف بین نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح و انصارالله، با هماهنگی کامل دست به کودتای داخلی در صنعا و چند شهر مهم یمن زده و همزمان با پوشش هوایی و بمبارانهای شدید مناطق استقرار نیروهای انصارالله سعی در تثبیت کودتاگران نموده و با استفاده از رسانه ها و مراکز خبرپراکنی اخبار و گزارشات زیادی را بعنوان شکست انصارالله و خلع ید ایران در یمن براه انداختند اما با هوشیاری و مقاومت نیروهای انصارالله و همپیمانان، عامل کودتا (عبدالله صالح و جمعی از مشاوران و همکارانش) به هلاکت رسیدند و محور مقاومت با صلابت و اقتدار مضاعف در صحنه ظاهر شد.

شایان ذکر است علی عبدالله صالح که از متحدین اصلی انصار الله بود، با ناجوانمردی و خیانت، علیه انصار الله در صنعاء (پایتخت یمن) کودتا کرد و باوجودی که از امکانات و ظرفیت های نظامی قابل توجهی برخوردار بود اما بسرعت طومارش پیچیده شد.
فتنه اخیر در واقع مهمترین کارت سعودی ها بود که در شرایط حساس منطقه و در زمان اوج پیروزی محور مقاومت به رهبری ایران بر خلافت داعش و گروههای تکفیری به کار گرفته شد و از بین رفت اما قطعا در موازنه نظامی بین عربستان و یمن، دست بالاتر و تفوق نظامی متعلق به یمنی هاست و دقیقا در همین راستا انصارالله با حمله موشکی به تأسیسات اتمی امارات، پاسخی استراتژیک به متجاوزان داد.
تأسیسات اتمی ۲۰ میلیارد دلاری «براکه» در ابوظبی قرار دارد و اولین نیروگاه اتمی امارات است که قرار بود امسال (۲۰۱۷) به بهره‌برداری برسد.
انصارالله در پس فتنه‌انگیزی محور عربی به دو پیروزی راهبردی دست یافت. ابتدا برتری امنیتی در محیط داخلی یمن را بدست آورد و سپس توانایی و قدرت راهبردی خود را برای اولین بار به امارات نشان داد.

ملاحظه: اتفاقات یمن بخوبی نشان می دهد در شرایط فعلی بحول و قوه الهی عمق استراتژیک جمهوری اسلامی در منطقه بقدری مستحکم و ریشه دار شده که ظرفیت برخورد با هرگونه توطئه و تحرکی را در هر سطحی داراست و می تواند پنجه در پنجه استکبار جهانی و ایادی منطقه ای آن انداخته و آنها را از بین ببرد و هیچ قدرتی در منطقه توان معارضه و مقابله با نظام جمهوری اسلامی و نهادهای مرتبط با آن در منطقه را ندارد و این امر دورنما و چشم انداز بسیار روشنی از پیروزی ها و فتوحات بزرگ را تصویر و ترسیم می نماید.

  1. ناشناس

    سلام لطفا برای راه اندازی سایت راهنمایی کنید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد