سرنگونی جنگنده روسی توسط تروریست ها و سایر تحولات نظامی در مناطق مختلف سوریه

روز گذشته (۹۶/۱۱/۱۴) نیروهای محور مقاومت در سوریه در یک عملیات برق آسا موفق شدند تل‌طوقان، تل طوغان، تل طوکان و همچنین روستای السکیک را در شرق سراقب پاکسازی کند.

این نیروها در جنوب الحاضر نیز توانستند پس از ۵ سال وارد منطقه الزمار شوند، منطقه‌ای که به حیات خلوت تروریست‌ها مشهور بود.

مردم شهر بنش واقع در حومه ادلب و همسایه‌ فوعه با نزدیک شدن رزمندگان مقاومت به مقر تروریست های النصره حمله کرده و خساراتی به آن وارد کردند.

 

از سوی دیگر در پی سرنگونی سوخو ۲۵  روسیه، ارتش این کشور تایید کرد که خلبان هواپیمای مذکور در استان ادلب با آتش تروریست‌های مورد حمایت ترکیه و آمریکا جان باخته است. بر اساس این گزارش، هواپیمای مورد نظر به احتمال زیاد مورد هدف موشک دوش‌پرتاب قرار گرفته و سرنگون شده است.

منابع تروریست‌ها ابتدا با انتشار ویدئوها و تصاویری مدعی سرنگونی یک فروند جنگنده ال۳۹ ارتش سوریه شدند و بعد هم شایعه کردند که خلبان آن مصری بوده است. اما حالا مشخص شده که هواپیما روسی و خلبان آن نیز روس بوده است و نیز بر اساس ویدئوهای منتشره، خلبان آن سالم از هواپیما بیرون پریده اما در تصاویر موجود از پیکر بی‌جان او، دچار آسیب‌های شدید در ناحیه سر شده که نشان می‌دهد مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

 

متعاقب سرنگونی هواپیمای فوق، نیروهای روسیه با موشک‌های کروز که از زیردریایی‌های خود در مدیترانه شلیک می کردند، مناطق نزدیک به سرنگونی هواپیما را هدف قرار داده و سپس بمب افکن های روسی کاروان بزرگ زرهی و نیرو متعلق به القاعده را در نزدیکی شهر سراقب واقع در شرق استان ادلب سوریه بمباران کردند که به انهدام آن منجر شده است.

ارتش روسیه مدعی است در جریان حمله موشکی یادشده دست کم ۳۰ تن از تروریست‌ها به هلاکت رسیده اند.

شایان ذکر است در جریان درگیری اکراد با ارتش متجاوز ترکیه، سخنگوی ارتش ترکیه اعلام کرد که ۵ نظامی این کشور در حمله شبه نظامیان به تانک آن‌ها در شمال سوریه، کشته شده‌اند.

اردوغان؛ رئیس جمهور ترکیه اعلام کرده: تسلط بر کوه‌های عفرین سوریه آغاز شده و نیروهای ترکیه در حال پیشروی به سمت شهر «عفرین» هستند. این در حالیست که مقامات سوری نیز اعلام نموده اند: وجود هر نیروی خارجی بدون موافقت دولت سوریه اشغالگری است.

ملاحظه: با توجه به ورود بازگران جدید به عرصه درگیری ها (بویژه ارتش ترکیه) که قطعاً با هدف تزلزل و انحراف در اهداف و برنامه های محور مقاومت صورت گرفته، اما این نیروها فارغ از تحولات فوق همچنان با اقتدار در حال پیشروی و پاک سازی مناطق تحت کنترل تروریست ها می باشند و بحول و قوه الهی پس از یک سره شدن کار تروریست ها، برخورد با ارتش متجاوز ترکیه و آمریکا چندان دشوار نخواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد