تروریست ها

احتمال ماجراجویی جدید از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی در سوریه

احتمال برخورد

                            تقابل جدی روسیه و آمریکا

در پی ادعای واهی آمریکایی ها مبنی بر دست داشتن دولت سوریه در حمله شیمیایی منطقه دوما، ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روزگذشته اعلام کرد: ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده در خصوص نحوه پاسخ به حمله شنیعی که در سوریه انجام گرفت، تصمیم می‌گیرم!

دقایقی بعداز آن ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ترامپ در خصوص “اقدامات تحریک‌آمیز و سخن گفتن بر اساس حدس و گمان” در حادثه حمله شیمیایی به منطقه دوما هشدار داد.

در این رابطه ناو موشک انداز آمریکایی «دونالدکوک» در صد کیلومتری طرطوس سوریه مستقر شده و روسیه نیز با پرواز گسترده جنگندهای خود، به اقدام آمریکا واکنش نشان داده و با پرواز در ارتفاع پایین، برای ناو آمریکایی ایجاد مزاحمت کرده است.

ملاحظه: موضوع اصلی که به خاطر آن آمریکا و رژیم صهیونیستی طی چند روز اخیر اقدامات تحریک آمیز زیادی انجام داده و احتمالاً در ساعات آینده نیز انجام خواهند داد، شکست سنگین تروریست ها در حومه دمشق است که محور غربی-عربی از چند سال قبل برای آن برنامه ریزی کرده و سقوط مناطق اشغالی توسط تروریست ها را تقریباً غیر ممکن فرض می کردند.

در همین رابطه است که دو روز قبل هواپیماهای رژیم صهیونیستی از آسمان لبنان فرودگاه تی-۴ را با موشک (از راه دور) هدف قرار داده و متاسفانه در اثر آن حداقل ۶ نفر از رزمندگان ایرانی به شهادت رسیده و تعدادی نیز مجروح شدند و این رژیم با اقدام فوق نشان داد که تهدیدِ موجودیت خود را خیلی جدی گرفته و براین باور است که بعد از جمع شدن بساط تروریست ها، طبعاً نوبت به رژیم اشغالگر می رسد و لذا پیش دستی کرده و به دلیل موضعگیری قاطع روسیه، آمریکا را ترغیب به ورود در صحنه می کند. (هرچند بعید است آمریکا در شرایط فعلی اقدام مؤثری انجام دهد.)

شویتکین معاون کمیسیون دفاعی دومای روسیه اظهار داشت که امروز سوریه حق دارد به پایگاه نظامی که از آن حمله هوایی صورت گرفته است، پاسخ متقابل دهد. من شکی در این موضوع ندارم که این حمله توسط یکی از اعضای ائتلاف آمریکایی انجام شده که به صورت غیرقانونی در خاک سوریه حضور دارند.
شویتکین گفت: اکنون دولت سوریه می تواند علیه پایگاه های نظامی عامل حمله موشکی به استان حمص در خاک این کشور و حتی خارج از خاک سوریه حمله تلافی جویانه انجام دهد.

اگر نیروهای محور مقاومت در شرایط حساس فعلی اهداف و مناطق راهبردی رژیم صهیونیستی را هدف شلیک هم‌زمان ده‌ها فروند موشک قرار دهد، صهونیست‌ها حساب کار دست‌شان آمده و متوجه هزینه های تکرار حملات ایذایی خواهند شد. هرچند سابقه نیز نشان می دهد چنین برنامه ای در دست اجراست و به نظر می رسد تهدیدات آمریکا بیشتر معطوف به ترساندن محور مقاومت از اقدام تلافی جویانه علیه رژیم صهیونیستی است.

در حال حاضر وضعیت امنیتی رژیم صهیونیستی بشدت شکننده است و درصورت دریافت یک ضربه مهلک، نیروهای فلسطینی در داخل سرزمین های اشغالی تشویق به تداوم مبارزه و یک سره کردن کار این رژیم خواهند شد. انشاالله

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد