رونمایی از موشک فاتح مبین، بعنوان یک سلاح راهبردی و بازدارنده

وزیر دفاع: موشک فاتح مبین صددرصد داخلی، با قابلیت های فراوان است که توسط دانشمندان وزارت دفاع ساخته شده است.

امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  پیش از ظهر دوشنبه (۹۷/۵/۲۳) در مراسم رونمایی از نسل جدید موشک فاتح مبین، اظهار داشت: امروز فرزندان رشید ملت سرافراز ایران اسلامی با اتکال به قدرت لایزال الهی و روحیه و مدیریت جهادی و انقلابی با بهره مندی از رهنمودهای امام راحل عظیم الشان و هدایت ها و رهبری های حکیمانه مقام معظم فرمانده کل قوا (مد ظلّه العالی) و حمایت های دولت خدمتگزار، قادرند تمامی نیازهای متنوع و پیچیده کشور در عرصه دفاعی را تامین کرده و با  شناسایی، رصد و درک صحیح و به_هنگام از تهدیدات نظام سلطه و دشمنان نظام اسلامی، بومی سازی محصولات راهبردی دفاعی مورد نیاز کشور و نیروهای مسلح را در اولویت قرار داده و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

وی افزود: امروز دشمنان به خوبی از قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران آگاهی دارند. فرزندان ما توانستند موشک چابک، رادارگریز، تاکتیکی و نقطه زن فاتح مبین را طراحی، نمونه سازی و با موفقیت تست و آزمایش کنند که گام بلندی در افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی ایران اسلامی محسوب می شود.

وزیر دفاع با اشاره به برخی اظهارات و مداخلات پوچ و بی ارزش دشمنان در امور دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: آنچه که در ارتباط با قدرت دفاعی جمهوری اسلامی و قدرت موشکی ایران اسلامی گفته می شود یک ادعای بی ارزش و بی اساس و دخالت آشکار است و ملت بزرگ ایران اسلامی اجازه مداخله در امور دفاعی و نظامی خود را به هیچ قدرت خارجی و بیگانه نمی دهد.

حاتمی ارتقای توان موشکی را اصلی ترین مولفه ارتقای قدرت دفاعی دانست و افزود: برای اینکه در دام موازنه های تسلیحاتی گرفتار نشویم سرمایه خود را در آنجا که لازم و ضروری و مورد نیار باشد، استفاده می کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد