دوشنبه - ۲۰ فروردین ۱۳۹۷      14236      2015 بازدید   

پیش بینی یک تحلیلگر نظامی غربی از نتایج جنگ احتمالی ایران و عربستان

تحلیل زیر  را “دکتر  فرانس ژیرهس” استاد دانشگاه و مفسّر جنگ، و رئیس اتاق جنگ ناتو ارائه داده است که مروری بر آن جالب و خواندنی است.
در صورت جنگ ایران و عربستان چه اتفاقی در اقتصاد جهان رخ میدهد؟ فرض بر اینکه جنگ بین ایران و عربستان  آغاز و شروع جنگ کلید خورده شود!

ساعت  پنج صبح اوّلین روز نبرد
تنگه هرمز، ضمن  مین گزاری وسیع با ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز کنترل خواهد شد.
هر روز سه نفت کش عظیم با توجه به حجم زیاد صادرات عربستان از تنگه هرمز عبور میکند که سه نفت کش سریعا از سوی ایران مصادره و تمام کارکنان آن اسیر میشوند.
چهار سکو  و میدان مشترک بین امارات و قطر با ایران سریعا توسط ایران بسته خواهد شد.
تنها با شلیک یک موشک از نوع شهاب۱ کل سیستم میدان نفتی وفاق قطر تعطیل و منهدم خواهد شد.
شش فرودگاه بین المللی دوحه، دبی، ابوظبی، شارجه ریاض و جده، بحرین، سریعا هدف موشک های ایرانی واقع و کلیه مواصلات هوایی و تدارکاتی اعراب از طریق آسمان قطع خواهد شد.
مسیر تردّد دریا و آسمان به روی کشورهای خلیج فارس تنها ظرف نیم ساعت از شروع شلیک تا انهدام بسته خواهد شد.
پایگاه نظامی ائتلاف عربستان حاشیه خلیج فارس با حجم فراوان موشک های نقطه‌زن ایران هدفگیری و ظرف چندساعت قدرت نظامی آنان به نصف کاهش پیدا خواهد کرد.
موشک های “قاهر” تحویل داده شده به انصارالله که فناوری آنرا به آنان صادر کرده اند که به سامانه یوم الست معروف است، فقط به دستور تهران برای نابودی کل تاسیسات نفتی “آرامکو” عربستان کافیست.
در صورت دخالت آمریکا و متحدانش، چهار کشور که نیمی از ثروت دنیا و چهار پنجم انرژی فسیلی جهان را در اختیار دارند (شامل: امارات، قطر، بحرین و کویت) در عرض یک ساعت به عصر حجر برخواهند گشت که به همین دلیل آنها جرئت دخالت ندارند…!
کلّ اقتصاد جهان و بورس های جهان که عمدتا سرمایه گزاران عرب مالک آنها و سهامدار بزرگ آن هستند، سقوط ۹۰درصدی خواهند کرد و با انهدام سکوهای نفتی، هر بشکه نفت ۴۰۰دلار قیمت خواهد خورد. و تمام این معادلات در یک ساعت بر جهان تحمیل خواهد شد لذا کشورهای منیاتوری حاشیه خلیج فارس که جمعا با هم نیمی از ثروت جهان را دارا هستند، فقط تا نابودی یک ساعت فاصله دارند
از عملیاتی شدن موشک های ایران تا دستور حمله و انهدام و نابودی چهار کشور دنیا فقط یک ساعت زمان لازم است و قطع شاهرگ های حیاطی عربستان بسیار سهل و آسان  است. بنابراین آمریکا و متحدانش خوب میدانند که در صورت جنگ، فاتحه اقتصاد دنیا خوانده شده است.

ملاحظه: یکی از کارشناسان روس نیز تحلیل جالبی ارائه و یادآور شده که عربستان سعودی به‌زودی خواهد فهمید که تسلیحات مدرن گران‌قیمت که به ارزش ده‌ها میلیارد دلار پول نفت از ایالات متحده خریداری کرده، هیچ‌گونه پیروزی برای ریاض به ارمغان نمی‌آورد و تهران از قدرت نظامی بسیار بالایی برخوردار است و موشک‌های ایران قادر به منهدم کردن هرگونه هدف در خاک شبه‌جزیره عربستان هستند. علاوه بر این درصورت کاهش قیمت نفت، عربستان سعودی با کسری بودجه بزرگی مواجه خواهد شد و درنهایت به‌جز شکستی دیگر چیزی برای خاندان آل سعود در بر نخواهد داشت.
به عقیده این کارشناس «جنگ یمن نشان داده که عربستان بدون حمایت نظامی آمریکا نمی‌تواند در خاورمیانه نقش تأثیرگذاری داشته باشد. بنابراین تا زمانی که ریاض رویکرد سیاست خارجی خود را نسبت به ایران، عراق، سوریه و یمن تغییر ندهد، هیچ‌گونه موفقیتی در عرصه بین‌الملل به دست نخواهد آورد. چرا که در حال حاضر به دلیل عدم توانایی در حل‌وفصل بحران یمن، در چشم متحدان خود به‌شدت تحقیرشده است.»