شروع عملیات بزرگ ادلب از سوی محور مقاومت در محور شمال استان حماه


طبق گزارشات اولیه، عملیات_بزرگ_ادلب از سوی ارتش سوریه با محوریت نیروهای تایگر فورس به فرماندهی سهیل حسن و با حمایت نیروهای جبهه مقاومت از روز گذشته (۹۷/۵/۱۹) شروع شده و تا ظهر دیروز فقط در جبهه شمال حماه بیش از ۲۰ مورد بمباران سنگین هوایی گزارش شده است.
همچنین نیروهای لشکر ۴ زرهی ارتش سوریه از یگان های عملیاتی پشتیبانی می کنند و کلیه واحدهای عمل کننده با روحیه بالا در حال پیشروی می باشند.

ملاحظه: نکته جالب در مورد بمباران های هوایی این مناطق اینکه تمامی حملات توسط نیروی هوایی سوریه انجام شده و فعلا خبری از جنگنده های روسی نیست که این امر نشاندهنده بهبود وضعیت عملیاتی این نیرو در ماه های اخیر می باشد.
این درحالیست که طبق آخرین تصاویر ماهواره ای از پایگاه هوایی حمیمیم در استان لاذقیه، هم اکنون تعداد ۲۴ فروند جنگنده روسی در این پایگاه مستقر بوده و آماده عملیات می باشند.

در جریان بمباران های نیروهی هوایی سوریه مناطق کفرزیتا و حومه اللطامنه  واقع در شمال حماه به شدت مورد حمله قرار گرفتند و یک انبار بزرگ مهمات تروریست ها در روستای أورم_الکبرى حومه غربی حلب منهدم شد.

درحال حاضر مهمترین مانعی که احیانا می تواند در عملیات ادلب سنگ اندازی نماید، حمایت ارتش ترکیه از تروریست های محصور در استان ادلب است که با توجه به مشکلات اقتصادی فعلی این کشور، این احتمال، فعلا  دور از ذهن بنظر می رسد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد