شکسته شدن هیمنه نظامی صهیونیست ها و تغییر موازنه قدرت به نفع محور مقاومت

موشک

                     حمله موشکی محور مقاومت به جولان اشغالی

بالاخره بعد از گذشت یک ماه از تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به پایگاه هوایی تی-۴ و تهدید ایران به گرفتن انتقام، در این مدت انتظار کُشنده و آماده‌باش نظامی-امنیتیِ فرساینده ای به این رژیم تحمیل و صبح پنجشنبه (مورخ ۹۷/۲/۲۰) عملیات جولان با غافلگیری اطلاعاتی کامل انجام و طی آن دهها فروند موشک به اهداف مورد نظر شلیک شد.

ملاحظه: مسائل و مطالب زیادی در رابطه با اهمیت راهبردی و پیام‌های این عملیات وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می شود:

* پاسخ به سیاست تنش آفرین صهیونیست ها در سوریه؛
* به چالش کشده شدن برتری اطلاعاتی رژیم صهیونیستی؛
* تغییر وضعیت نظامی سوریه از حالت دفاعی به حالت تهاجمی؛
* روشن شدن ناتوانی‌ فاحش سامانه پدافند هوایی رژیم صهیونیستی (معروف به گنبد آهنین)؛
* امکان بازگشایی جبهه سوم در برابر رژیم صهیونیستی؛
* شکسته شدن هیمنه نظامی رژیم صهیونیستی و افزایش روحیه خودباوری در نیروهای محور مقاومت.

ملاحظه: شلیک موشک های دقیق و نقطه زن در جبهه جولان، این پیام مهم و راهبردی را به رژیم صهیونیستی و اربابان جهانی آن داد که فاتحه این رژیم جعلی خوانده شده و هرگونه هزینه ای برای حفظ موجودیت رژیم صهیونیستی، نتیجه ای جز خسارت بیشتر به همراه ندارد.

شایان ذکر است عبدالباری عطوان، (تحلیلگر معروف عرب) در همین رابطه در روزنامه رای الیوم نوشت: حمله به جولان اشغالی نشان داد که اسطوره ساختگی ارتش صهیونیستی، دیگر نابود شده است.

این حمله نشان داد که کمربند امنیتی رژیم صهیونیستی برای مقابله با ایران و سوریه از بین رفته و اینک موشک ها مستقیما به آن اصابت می کنند.

این تحلیلگر در ادامه نوشت: از این ذلت بارتر هم می‌شود که سران صهیونیست وحشت زده به سمت پناهگاه های ویران شده بروند؟ این روز را باید جشن گرفت.

دکتر سعدالله زارعی (یکی از تحلیلگران نظامی) در نماز جمعه تهران نیز اعلام کرد: در حین و پس از این حمله موشکی فوق، نتانیاهو و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی (لیبرمن) از طریق اروپایی‌ها به ما (ایران) پیغام دادند: «دست بردارید، ما به شما اطمینان می‌دهیم دیگر به پایگاه‌هایتان ضربه نزنیم».

وی افزود: دلیلش این است وقتی این حمله صورت گرفت صهیونیست ها فکر کردند که جنگ آخر آغاز شده و قرار است طومار این رژیم در هم پیچیده شود به همین جهت به روس‌ها گفتند که مانع اقدام ایران شوند.

از زمان تشکیل و تأسیس رژیم صیونیستی همواره اصل برتری نظامی این رژیم بر مجموع قدرت های منطقه ای آن مدّ نظر سران صهیونیست بوده و به هیچ قیمتی به کشورهای حاشیه و اطراف آن اجازه داده نمی شده که مجهز به سلاحی شوند که موازنه قوا از برتری مطلق رژیم صهیونیستی کمی تغییر کند، زیرا این ترس وجود داشته که در صورت بروز جنگ، موجودیت رژیم صهیونیستی به خطر می افتد و در شرایط فعلی این موازنه به شدت تغییر کرده و نه در شعار بلکه در مقام عمل و اقدام، آسیب پذیری آن در برابر جبهه مقاومت آشکار شده و برای آن نیز هیچ راه علاجی وجود ندارد چرا که این رژیم عمق استراتژیک ندارد و تمامی مراکز آن در تیررس نیروهای محور مقاومت (از جمله حزب الله، حماس، جهاد اسلامی، کرانه باختری رود اردن، سوریه و …) قرار دارد.

بنابراین حمله موشکی اخیر نقطه عطفی در مبارزات آزادی بخش سرزمین های اشغالی به شمار می رود که البته هنوز ابعاد آن برای تحلیلگران سیاسی- امنیتی روشن نشده و در آینده جزییات آن مورد بحث و بررسی بیشتری قرار خواهد گرفت.

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد