- مجله خبری تحلیلی میثاق نیوز - https://www.mesaghnews.ir -

حمله موشکی به کاخ الیمامه در ریاض

حمله موشکی به کاخ الیمامه در ریاض

بنا به اعلام شاهدان عینی در ریاض (پایتخت رژیم سعودی)، پس از شنیده شدن صدای انفجارمهیبی در این شهر، ستونی از دود خبر مشاهده شده است.

در همین حال، شبکه تلویزیونی المسیره اعلام کرد یگان موشکی یمن به کاخ الیمامه در ریاض یک فروند موشک بالستیک «اچ ۲» شلیک کرد.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن نیز در پیامی توییتری اعلام کرد نیرو‌های این جنبش مردمی، موشکی بالستیک را به طرف ریاض سعودی شلیک کردند.

ائتلاف تحت فرماندهی عربستان سعودی مدعی شد یک فروند موشک بالستیک را که به طرف جنوب ریاض شلیک شده بود، رهگیری و منهدم کرده! این در حالیست که خبرنگار العالم گفت منابعی اعلام کردند موشک بالستیکی که به کاخ الیمامه در ریاض شلیک شد با دقت به هدفش اصابت کرده است. 

یگان موشکی ارتش یمن در بیانیه‌ای اعلام کرده که هدف موشکی که به سمت ریاض شلیک شد، نشست سران عربستان در کاخ الیمامه بوده است. (گفتنی است کاخ الیمامه مقر رسمی پادشاه عربستان سعودی است که در حومه غربی شهر ریاض قرار دارد.)

همزمان شبکه خبری المنار در خبری فوری اعلام کرد که ارتش یمن با یک فروند موشک بالستیک کاخ الیمامه در ریاض را در هم کوبیده‌ و محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله نیز خبر حمله موشکی به کاخ الیمامه در ریاض را تایید و گفته که یگان موشکی ارتش یمن یک فروند موشک بالستیک «برکان اچ ۲» به کاخ الیمامه در ریاض شلیک کرده‌ است.

همچنین منابع محلی مدعی شدند که موشک شلیک شده از یمن به فاصله یک و نیم کیلومتری سفارت آمریکا در ریاض اصابت کرده است.

ملاحظه: