خسارات سنگین مزدوران در ساحل غربی یمن

منابع یمنی از دفع حملات گسترده مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در مناطق مختلف خبر دادند.

در این رابطه روز گذشته (۹۷/۴/۱۰) نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با اجرای کمین و انجام تاکتیک های عملیاتی موفق شدند ضمن دفع حملات گسترده مزدوران ارتش سعودی در گذرگاه “علب” در عسیر، شماری از مزدوران را به هلاکت رسانده و تعداد بیشتری را زخمی و خساراتی را به تجهیزات دشمن وارد کنند.

همچنین مراکز تجمع نظامیان سعودی را در مرکز “القرنع” هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داده و خسارات زیادی را به دشمن وارد کردند.

از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی موفق شدند پیشروی مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی به سمت “تبه الرباح” در جبهه “المدفون” در استان صنعاء را متوقف و خسارات سنگینی به آنان وارد کنند ضمنا مزدوران سعودی از هرگونه پیشروی ناکام ماندند.

از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مراکز تجمع متجاوزان و مزدوران در “الجبیلیه” در جنوب “التحیتا” در ساحل غربی را هدف قرار داده و شماری از متجاوزان و مزدوران را کشته و یا زخمی کردند.

نیروهای یمنی همچنین با یک موشک زمین به زمین منطقه ساحلی “الفازه” را هدف قرار دادند که در پی این حمله تعدادی از مزدوران به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

همچنین در پی حملات نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به شمال “الدریهمی” مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی متحمل خسارات مالی و جانی سنگینی شدند.

ملاحظه: به دلیل مقاومت جانانه یمنی ها در دو هفته گذشته و کشته و زخمی شدن هزاران نفر از مزدوران و نیز اسارت صدها نفرشان، همچنین به محاصره افتادن تعداد زیادی از مزدوران سعودی و اماراتی در منطقه ساحلی الحدیده، طی روزهای اخیر فشار نظامی ائتلاف نسبت به قبل بشدت کاهش یافته و در مجموع مهاجمین دچار سردرگمی عجیبی شده اند؛ از طرفی راه فرار و عقب نشینی ندارند و از سوی دیگر تاکنون نتوانسته اند از طریق دریا نیروهای جدیدی برای تقویت نیروهای خود پیاده کنند زیرا ساحل بطور کامل در کنترل یمنی هاست و امارات نیز رسما اعلام کرده عملیات نظامی را متوقف نموده بنابراین وضعیت میدانی کاملا به نفع انصارالله ارزیابی می شود و دشمن متجاوز علیرغم تبلیغات فراوان و جنگ روانی زیادی که در روزهای قبل براه انداخته بود، جز تلفات و خسارات بسیار سنگین نظامی، هیچ دستاوردی نداشته است.