ترامپ؛ گرفتاردر بحران های داخلی وخارجی و ناتوان ازحل وفصل آنها 

بنابه گزارشات منتشره، جلسه افشاگری «مایکل کوهن» وکیل پیشین رئیس‌جمهور آمریکا علیه ترامپ و شکست مذاکره ترامپ با رهبر کره شمالی باوجود تبلیغات فراوان هیات حاکمه آمریکا مبنی بر خلع سلاح کره، ترامپ را در گردابی از بحران های داخلی و خارجی فرو برده و موجب سردر گمی وی و همکارانش شده است.دو روز جهنمی ترامپ؛ افشاگری کوهن و شکست مذاکرات با کره‌شمالی

ترامپ روز چهارشنبه با چهره‌ای بشاش و حالت روحی شاداب در هتل «متروپل» با کیم دیدار کرد و با ذوق‌زدگی گفت که دیدار با رهبر کره شمالی برای او افتخار است! اما در همان زمان وکیل سابقش در کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شد و علیه ترامپ افشاگری کرد.

روز پنجشنبه حدود نیم ساعت بعد از شروع مذاکرات، ترامپ و کیم در کاروان‌های جداگانه بدون هیچ توافقی، محل نشست را ترک کردند؛ نشستی که دولت آمریکا طی چند هفته گذشته شدیدا درباره آن تبلیغات کرده و اینگونه در اذهان عمومی جا انداخته بود که با توافق برچینی اتمی کره‌شمالی به واشنگتن برمی‌گردند.

ترامپ سپس در یک کنفرانس مطبوعاتی با چهره‌ای گرفته مدعی شد که گزینه‌هایی روی میز بود و علی‌رغم اینکه کره شمالی خواستار برداشتن گام‌هایی در روند خلع سلاح بود اما به دلیل اینکه کیم می‌خواست تمام تحریم‌ها لغو شود، تصمیم گرفته که متن توافقنامه را امضا نکند.

ملاحظه: در مجموع به‌نظر می‌رسد که رهبر کره شمالی بسیار پخته و مدبرانه در مقابل آمریکا حاضر شده و همانند برخی مسئولین نادان ایرانی به وعده های پوچ آمریکا اعتماد نکرده و انجام هر گام را مشروط به اقدام عملی آمریکا کرده است.

نکته بسیار حائز اهمیت در بحث فوق اینست که اولا آمریکا به دلایل مختلف در مسائل پیچیده ای هم در داخل و هم در خارج این کشور بشدت درگیر است و ثانیا در عمل کرارا نشان داده که به هیچ وعده و تعهدی پایبند نیست و هدفی جز تحمیل خواسته های قلدرمآبانه خود به طرف مقابل ندارد اما با این وجود برخی مسئولین اجرایی کشورمان هنوز خیال مذاکره با شیطان بزرگ را داشته و ابلهانه فکر می کنند که با ترتیب دادن نشست و مذاکره گشایشی فراهم می شود! 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد