دعوت روزنامه جمهوری اسلامی به سکوت در برابر عربده کشی آمریکا

مسیح مهاجری

              مسیح مهاجری؛ مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی

آمریکایی‌ها پس از پاره کردن برجام، هر روز علیه دولت و ملت ایران رجز می‌خوانند؛ رئیس جمهور آمریکا، نظام جمهوری اسلامی را تهدید به براندازی نرم و سخت می‌کند.

در این شرایط وقتی روحانی علیه این مواضع براندازانه به نمایندگی از ملت پاسخ بدمستی‌های ترامپ را می دهد و سردار سرفراز و شجاع لشکر اسلام حاج قاسم سلیمانی هم به پشتیبانی از رئیس جمهور خطاب به ترامپ قمارباز و کاباره‌دار اعلام می کند: “حریف تو سپاه قدس است. جایی که آمریکایی‌ها فکرش را هم نمی‌کنند نزدیکشان هستیم.
این موضع‌گیری انقلابی و مقتدرانه شنبه گذشته تیتر یک همه روزنامه‌های کشور بود. حتی محتاط‌ترین روزنامه‌های اصلاح‌طلب این موضع را تیتر اول خود قرار دادند اما با کمال تعجب روزنامه جمهوری اسلامی نه تنها این خبر را منعکس نکرد بلکه در عوض آقای مسیح مهاجری؛ مدیر مسئول این روزنامه در سرمقاله‌ای تحت عنوان “آقای رئیس جمهور این یک دام است” نوشت: «شأن رئیس جمهور بالاتر از آن است که پاسخ رجزخوانی‌های ترامپ را بدهد.»
وی در این سرمقاله نوشت؛ “آقای رئیس جمهور مردم ایران شما را به اعتدال می‌شناسند و انتظار دارند اعتدال را در گفتار و رفتار رعایت کنید … احساساتی شدن و سخنان تند گفتن نشانه انقلابی بودن نیست”!
او ضمن تمجید و ستایش از برجام و دستاوردهای! آنکه به تعبیر مقامات دولتی”تقریباً هیچ” است، در ادامه می‌نویسد: “رجزخوانی ترامپ و پمپئو، دامی است برای کشاندن شما به داخل آن. شما نباید به این دام بیفتید”!
با این رهنمود آقای مهاجری، معلوم نیست در برابر رجزخوانی آمریکا، رئیس جمهور که نباید حرفی بزند، سپاه هم نباید چیزی بگوید؛ پس پاسخ زورگویی و قلدرمآبی دشمن را چه کسی باید بدهد؟
اگر فردا ملت به خیابان‌ها بریزند و شعار مرگ بر آمریکا بدهند و خودشان مسئولیت برخورد با آمریکا را به عهده بگیرند، آقای مهاجری چه خواهد گفت؟
مگر جنگ تحمیلی عراق که به سفارش آمریکا صورت گرفت، در داخل، تحرکی علیه عراق صورت گرفته بود؟ اما آنها حمله کردند و هشت سال مملکت را آماج جنایات خود قرار دادند. امروز هم اگر آمریکایی‌ها بخواهند به ایران حمله کنند، به توصیه‌های حکیمانه! امثال مهاجری توجه نمی‌کنند؛ آنها دنبال شرارت هستند؛ اگر رجز آنها را با رجز پاسخ ندهیم آنها در تصمیماتِ جنایتکارانه ی خود مصمم خواهند شد.
از برجام چه چیزی مانده که آقای مهاجری می‌نویسد: “عده‌ای تلاش می‌کنند برجام را کوچک و حتی بیهوده جلوه دهند؛ اما عقلای جهان می‌دانند که برجام دستاورد بسیار مهمی است که دولت توانست آنرا برای مردم ایران به ارمغان آورد”!
این عقلای جهان کجا هستند که یکی دو دستاورد برجام را برای آقای مهاجری فهرست کنند؟
درحالیکه وزیر خارجه، رئیس کل بانک مرکزی، آقای عراقچی و دیگر مسئولان دیپلماسی کشور می‌گویند دستاورد برجام “تقریباً هیچ” است، آقای مهاجری مستند به عقلای جهان! که معلوم نیست کجای کره زمین زندگی می‌کنند، برجام را دستاورد مهم می‌داند!
آقای مهاجری در حال کوچک کردن چه رویدادی و بزرگ کردن چه حادثه‌ای است؟ او باید برای مخاطبین خود قدری عقلانیت قائل باشد؛ سانسور سخنان فرمانده دلاور و بسیجی نیروی قدس سپاه پاسداران و دعوت رئیس جمهور به سکوت در برابر رجزخوانی ترامپ، چه مشکلی از دیدگاه او را حل می‌کند؟

ملاحظه: متاسفانه موضع گیری های نادرست روزنامه جمهوری اسلامی درمقاطع مختلف به ویژه فتنه ۸۸ و حمایت نامعقول و غیرمنطقی از طیف فکری معاند با نظام همچنین حمایت ابلهانه از فرزندان آقای هاشمی (خصوصا مهدی هاشمی مفسد)، این روزنامه که سوابق زیادی از انقلابی بودن دارد را به یک نشریه مخالف و یا ضدانقلاب تبدیل کرده که نیروهای ارزشی باید برای آن چاره جویی کرده و اجازه ندهند همچنان صدای سازش و انفعال در برابر دشمن از این روزنامه شنیده شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد