لزوم برخورد بازدارنده با عناصر هتاک به ساحت مقدس ائمه اطهار(ع)

مشهد

                گنبد و بارگاه امام رضا(ع)

هر از چندگاهی برخی از خبرنگاران روزنامه‌های زنجیره‌ای و عوامل دست چندم دشمنان بیرونی، دست به اقدام زشت و نفرت‌انگیزی می زنند که شواهد پیرامونی آن از یک هماهنگی نانوشته میان آنها حکایت می‌کند.
آنان در صفحه شخصی توئیتر خود بی‌محابا به مقدسات اسلامی می‌تازند، احکام الهی را به سخره می‌گیرند و در مواردی به ساحت مقدس ائمه اطهار علیهم‌السلام نیز اهانت می‌کنند که اهانت شرم‌آور یکی از همین جرثومه‌های فساد به ساحت ملکوتی امام‌رضا(ع) تازه‌ترین نمونه آن است.
این جماعت با اطمینان از اینکه هتاکی آنان برایشان هزینه‌ای ندارد، بدون کمترین واهمه‌ای به اقدام مشمئز‌کننده خود ادامه می‌دهند! زیرا می‌دانند حداکثر آنست که به دادسرای رسانه احضار و نهایتا به پرداخت جریمه نقدی محکوم می‌شوند!
 این جریمه نقدی درحالی است که پول برای آنان هیچ ارزشی ندارد چرا که از جانب کانون‌ها و مراکزی که همه روزه مبالغ کلانی برای مقابله با باورهای اسلامی هزینه می‌کنند، به آسانی تامین می‌شود.
قوه قضائیه در بند ۵ از اصل ۱۵۶ قانون اساسی به «اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم» ملزم شده و از معاونتی به همین نام نیز برخوردار است.
سؤال اینست که آیا هیچ یک از نمونه‌های متعدد جرایم مورد ‌اشاره در میدان دید و بررسی این معاونت یا مدعی‌العموم قرار نگرفته؟! اگر پاسخ مثبت است چرا مقابله‌ای دیده نمی‌شود؟
اقدام نفرت‌انگیز اهانت به مقدسات را نباید در محدوده چند تن از اراذل و اوباشِ جا‌خوش کرده در این یا آن نشریه تلقی و از عقبه برنامه‌ریز اینگونه پلشتی‌ها غفلت کرد. دستِ کم اینکه بررسی پشت صحنه اقدامات نفرت‌انگیزی از این دست ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.
در خبرها آمده است که اهانت‌کننده به ساحت مقدس امام رضا(ع) به دادسرای رسانه احضار شده، در صورتی که جرم وی و افراد دیگری نظیر او، از نوع جرایم کیفری است و اگر هم رسیدگی به آن در صلاحیت دادگاه رسانه باشد، مجازات وی از مصادیق مجازات‌های کیفری است.

ملاحظه: تکرار این قبیل اقداماتِ ضد مقدسات که هر از چند گاهی در رسانه ها مطرح و در فضای جامعه التهاب ایجاد می کند، فقط و فقط به این دلیل است که برخورد با مجرمین، بازدارنده نبوده و بنحوی نیست که جرأت و جسارت تکرار آن از بین برود بنابراین مسئولین قضایی قاعدتا بایستی به این موضوع توجه داشته باشند که آثار عمومی جرم به مراتب بالاتر و مهمتر از عناوین خاص مجرمیت است که در قوانین به آن اشاره شده و لذا می بایست برخورد قضایی در سطحی باشد که منبعد کسی جرأت تکرار آنرا نداشته باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد