کمک صدها میلیون دلاری رژیم سعودی به شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال

گاردین در گزارشی با اشاره به حوادث اهواز، از عقبه شبکه ایران اینترنشنال که رسما به حمایت از شبکه‌های تروریستی پرداخته، رونمایی کرد و به نقل از منابعی نزدیک به محمدبن سلمان خبر داد که ولیعهد رژیم سعودی ۲۵۰ میلیون دلار به این شبکه تزریق کرده است.

سازمان آفکام، نهاد ناظر بر رسانه‌ها در انگلیس، در حال بررسی وضعیت شبکه تلویزیونی «ایران اینترنشنال»؛ یک شبکه تلویزیونی مرتبط با رژیم سعودی و مستقر در انگلیس است.

این بررسی پس از آن آغاز شد که این شبکه به سخنگوی یک گروه جدایی‌طلب افراطی (یعقوب حر التسطری؛ سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه) که در حمله تروریستی اهواز نقش داشت، تریبون داد و با این گروه تروریستی همراهی کرد.

رژیم سعودی به‌شدت در حال توسعه رسانه‌های متصل به خود در انگلیس است و راه اندازی شبکه ایران اینترنشنال یکی از این تلاش‌هاست.

«عادل عبدالکریم»؛ یکی از دو مدیر این رسانه تبعه سعودی است و با عبدالرحمن راشد؛ مدیر سابق العربیه و چهره‌های نزدیک به دربار سعودی همکاری دارد.

یک منبع که با «محمدبن سلمان»؛ ولیعهد رژیم سعودی مرتبط است به گاردین گفته: بودجه این رسانه رقمی نزدیک به ۲۵۰ میلیون دلار (۱۹۲ میلیون پوند) است که از دیوان سلطنتی سعودی تامین می‌شود.

همچنین حقوق کارکنان «ایران اینترنشنال» بسیار سخاوتمندانه است و به یکی از کارکنان آن دو‌برابر دستمزدی پرداخت می‌شود که رسانه‌های رقیب پیشنهاد کرده‌اند.

شاید به همین دلیل است که اخیرا بسیاری از فعالان رسانه ای ضدانقلاب از شبکه های خود جدا شده و به این رسانه سعودی ملحق می شوند.

بی‌بی‌سی فارسی و من‌وتو، دیگر شبکه‌های فارسی‌زبان ماهواره‌ای مستقر در انگلیس هستند که این شبکه سعودی در رقابت با آنها قصد دارد، مخاطب جذب کند و در همین راستا شماری از کارکنان این دو شبکه را با پرداخت رقم‌های قابل توجه جذب کرده است.

ملاحظه:در شرایط فعلی که رژیم سعودی در ابعاد و عرصه های مختلف در حال جنگ با ایران و محور مقاومت است، استفاده از رسانه های خبری فارسی زبان را در اولویت قرار داده و درصدد است تا با کمک کشورهای غربی و نیز استفاده ابزاری از عناصر ضدانقلاب و فراری، هجمه های تبلیغاتی خود علیه نظام اسلامی را دوچندان کند که طبعا جمهوری اسلامی نیز متقابل بایستی با استفاده از فرصت های بی نظیر در جهان عرب، چهره خبیث و خطرناک سران رژیم های سعودی, امارات و… را به مردم عرب زبان معرفی و وابستگی آنها به صهیونیست ها را تشریح نماید.

شایان ذکر است گروهک الاحوازیه وابسته به سعودی هاست و با ادعای جدایی طلبی و احقاق حقوق عرب های ایران، تاکنون چندین عملیات تروریستی علیه مردم مظلوم خوزستان انجام داده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد