اذعان منابع غربی بر پیروزی بزرگ محور مقاومت بر مثلث شرارت (آمریکا، اروپا و رژیم صهیونیستی)

 

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در سرمقاله روز یکشنبه خود (۹۷/۱/۲۶) پیروزی محور ایران-روسیه-سوریه در جنگ سوریه را یک واقعیت راهبردی خواند که با بمباران نمی‌توان آنرا تغییر داد.

این روزنامه به چالش‌های ادامه‌دار «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در سوریه، بعد از تجاوز موشکی به این کشور پرداخته و درباره جمله «مأموریت تکمیل شد» ترامپ بعد از حمله موشکی، اظهارنظر کرده و گفته در صورتی که هدف ترامپ از حمله بامداد شنبه تنها تنبیه بشار اسد بوده، این عبارت صحیح است. 

رسانه آمریکایی در ادامه، اما نوشته اگر ترامپ به دنبال مهار ایران و روسیه، کاهش احتمال بروز جنگی دیگر در غرب آسیا و جلوگیری از تبدیل شدن سوریه به تولیدکننده تروریست در دنیا است، به «راهبردی بلندپروازانه‌تر» نیاز دارد.

وال‌استریت‌ژورنال هم همانند دیگر رسانه‌ها و تحلیلگران بین‌المللی به این واقعیت اذعان کرده که حمله موشکی، واقعیت‌های بنیادین مربوط به میدان جنگ در سوریه را تغییر نخواهد داد. 

ملاحظه: در یک جمع بندی باید عنوان داشت که حرکت اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه نه تنها نشانه قوت و اقتدار آنها در منطقه نیست بلکه برعکس، دقیقا نشان دهنده ضعف این کشورها و تروریست های تحت حمایت شان در سوریه و عراق است؛ مانند کسی که شکست خورده سنگی را پرتاب می کند تا شیشه ای را بشکند.

چرا که اگر این کشورها قدرتمند بودند، قطعا بر روی زمین جنگ می کردند و با این فضاحت تعدادی موشک پرتاب نمی کردند، لذا این حرکت نظامی موجب ارعاب و عقب نشینی دولت و نیروهای سوری و حامیان منطقه ای اش نشده و راهی هم به جایی نخواهد برد.

در هر حال این حمله نظامی که در واقع از روی انفعال و استیصال بوده و احیانا در بررسی هایشان راه دیگری پیدا نکرده اند، پیامدهای سنگینی برای محور شرارت دارد از جمله اینکه قطعا منجر به تغییر معادلات منطقه ای اما به نفع محور مقاومت و از جمله ایران خواهد شد که البته نشانه های آن هم در روزهای گذشته کاملاً مشهود بود؛ از طرفی حشدالشعبی (بسیج مردمی) عراق خواهان اخراج نظامیان آمریکایی از کشورشان شده و از سوی دیگر موجب تقویت روحیه ارتش سوریه و اظهارات مقتدرانه رهبر حزب الله و… شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد