جشن چهل سالگی انقلاب با رویکرد و نگاه انقلابی و جهادی

به زعم بسیاری از صاحب‌نظران به‌ویژه اندیشمندان شرقی، مرگ تفکر و اندیشه و ایدئولوژی سوسیالیزم و کمونیزم در جهان و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی محصول و نتیجه ظهور و پیدایش انقلاب اسلامی مبتنی بر اندیشه دینی است. همچنین ظهور حماس و جنبش مقاومت فلسطین میوه این انقلاب و ظهور محور مقاومت در منطقه غرب آسیا و تغییر راهبرد رژیم اشغالگر قدس از استراتژی‌ «جنگ در بیرون از خانه، امتیازگیری در داخل فلسطین» به «جنگ در داخل فلسطین و امتیازدهی در بیرون» به برکت انقلاب اسلامی ماست. تبدیل اندیشه صهیونیستی «نیل تا فرات» به اندیشه «کشیدن دیوار دور منطقه اشغالی» حاصل انقلاب اسلامی است. شکستن ابهت مستکبران و نظام فاسد سرمایه داری غرب میوه شجره طیبه انقلاب اسلامی است و پیدایش تفکر عدالت‌خواهی در برابر تفکر پوسیده لیبرال سرمایه‌های غربی از انقلاب ماست. جنبش بیداری اسلامی در جهان اسلام و بیداری انسانی در کره زمین به برکت انقلاب اسلامی ایران است و در یک کلمه ‌جهان بشریت تحت تأثیر انقلاب اسلامی در مرحله گذار از نظام سلطه و سرمایه‌‌‌داری به مرحله بازگشت به معنویت و عدالت‌خواهی در جهان است و به رغم همه تلاش‌های حاکمان تفکر سرمایه داری در غرب، جهان سلطه و نظام یاغیگری و استعمار غربی در حال فروپاشی و اضمحلال است و در مقابل، اندیشه عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی در جهان تحت تأثیر انقلاب اسلامی ایران در حال تکامل و ساماندهی می باشد.

البته آنچه این انقلاب بزرگ و بی‌بدیل را تهدید می‌کند بی‌تردید تهدید بیرونی دشمنان اسلام و ایران (حتی با در اختیار داشتن شبکه نفوذی‌ها و ساختارهای مردم نهاد و…) نیست بلکه خودکم بینی و فاصله گرفتن احزاب سیاسی و دولتمردان و مسئولان از سیره عملی حضرت امام خمینی(ره) و تبعیت آنان از نظام پوسیده سرمایه‌داری غربی و وادادگی و دلدادگی برخی مسئولان به غرب است. مادامی که دولتمردان و مسئولان نظام به عکس شعارهایی که می‌دهند، مقید به غربگرایی و غربگدایی و در تلاش برای رانت‌خواری، تکاثر ثروت و اشرافی‌گری باشند، کار نظام اسلامی بسامان نخواهد شد.

مردم در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن امسال در سراسر ایران، یک پارچه خواستار بازگشت به سیره امام راحل و شعارهای بنیادین سال ۵۷ بودند. مطالبات مردم در ۲۲ بهمن امسال به عیان همان شعارها و مطالبات سال ۵۷ بود. مردم آشکارا علیه «رانت‌خواری و فساد در بین دولتمردان، اشرافی‌گری و تفکر اسلام سرمایه‌های و اسلام آمریکایی و نیز علیه تفکر تبعیت از نظام لیبرال سرمایه‌داری غربی که پس از جنگ در اداره کشور شکل گرفت و متأسفانه تا امروز ادامه دارد، شعار دادند.

۳۰ سال پیش و پس از جنگ تحمیلی تفکری غلط و قرض گرفته شده از نظام لیبرال سرمایه‌‌داری غرب در قوه مجریه شکل گرفت، به طور علنی گفتند برای بازسازی و توسعه کشور ناچاریم حداقل ۱۰ سال باب عدالت را تعطیل کنیم (و با الگوگیری عملی از غرب به توسعه برسیم)، با مغالطه و سفسطه گفتند و نوشتند که کار دولت اداره کشور (براساس مدل‌های استقراضی) است نه اداره فرهنگی کشور. به عیان مسیر وام دادن عدالت به سیاست و اقتصاد را پیمودند و متأسفانه همان تفکر پس از ۳۰ سال تلاش برای ترجیح اقتصاد بر عدالت، مجدداً به دنبال مغالطه رفراندوم برای تعطیل کردن عدالت است و ۳۰ سال است که کشور چوب تفکیک عرصه عدالت و اقتصاد را می‌خورد؛ ۳۰ سال است که به دلیل تفکیک و جداسازی عدالت از اقتصاد، فاصله فقیر و غنی بیشتر و بیشتر می‌شود؛ فساد از نظر کمی و کیفی بزرگ‌تر و گسترده‌تر می‌شود و این در حالی است که برخی احزاب سیاسی برخلاف سردادن شعار تبعیت از راه و سیره امام راحل، متأسفانه در مسیر تحریف امام و ارزش‌های حیاتی انقلاب گام بر می‌دارند و برای توجیه اشتباهات خود به مردم آدرس عوضی داده و با فریب افکار عمومی خود را موجه و پیرو راه امام معرفی می‌کنند چرا که نمی‌توان شعار ایستادگی پای بیرق خط امام سرداد ولی خود را مالک و حاکم بر مردم دانسته و مروج اشرافی‌گری و سرمایه‌داری بود.

انقلاب اسلامی با دستاوردهای بی‌نظیر در حوزه‌های نانو، سلول‌های بنیادی، پزشکی، دارو و درمان، سدسازی، تونل و پل و راه‌سازی، صنایع موشکی و دفاعی، توزیع عدالت اجتماعی و کشیدن راه برای اکثر روستاها و رساندن آب و برق و گاز و… به اقصی نقاط کشور، صنایع هوافضا، هسته‌ای، پتروشیمی و… همه و همه از ناحیه مشکلات قابل حل داخلی و رخنه فساد و رانت در بین برخی دولتمردان تهدید می‌شود و ذائقه مردم را تلخ می‌کند. نسل سوم و چهارم انقلاب که هرگز امام را ندیده‌اند، امروز با بصیرتی ستودنی، از دولتمردان، خط امام را مطالبه می‌کنند.

امروز و در چهل سالگی انقلاب اسلامی بازخوانی اندیشه حضرت امام خمینی سلام‌الله علیه در باره عدالت، توجه به محرومان و مستضعفان، مبارزه با ظلم، تلاش برای گسترش عدالت، مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، مبارزه با ظلم و اشرافی‌گری، ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی دشمنان و… را مطالبه می‌کنند. قطعاً به همان میزان که بازگشت به اندیشه‌های ناب امام راحل، قلب مردم را شاد خواهد کرد، به همان میزان و بلکه بیشتر کام مروجان اسلام رحمانی و آمریکایی را تلخ و لرزه بر اندام آنان خواهد انداخت.

به احزاب سیاسی و دولتمردانی که می‌خواهند از هم‌اکنون خود را برای برپایی جشن بزرگ ۲۲ بهمن سال آینده آماده کنند، می‌گوییم که جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی یک جشن پرهزینه، کم‌فایده، نمادین و یک روزه نباید باشد، بلکه جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی جشن بازگشت به سیره عملی حضرت امام(ره) و مسابقه خدمت جهادی و انقلابی برای گشودن گره‌های اقتصادی، فرهنگی و امنیتی از زندگی مردم با تکیه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی و ملی است و چنین جشنی تنها در صورتی لباس حقیقت پوشیده و کام مردم را شیرین خواهد ساخت که نه یک روز بلکه در طول ۳۶۵ روز (از ۲۲ بهمن امسال تا ۲۲ بهمن سال آینده) و با عزم جهادی و انقلابی مسئولان نظام همراه باشد.

ملاحظه: نکته بسیار بااهمیتی که باید مدّنظر قرار گیرد، پشتوانه و موتور محرکه انقلاب اسلامی است که اولاً به ذات لایزال الهی متکی می باشد و ثانیاً ملت های مسلمان و حتی غیرمسلمان آزاده با انگیزه های دینی و مذهبی از آن حمایت کرده و در مقابل مستکبرین همه نوع مرارت و سختی را تحمل می کنند و لذا متصدیان امر نباید خود را غوطه ور در مسائل مادی و اشرافیت نموده و طبقات مستضعف را فراموش کنند که در اینصورت پشتوانه های مردمی انقلاب تضعیف و خدای نکرده مورد قهر الهی قرار خواهیم گرفت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد