چند سال قبل حسن جلالی عزیزیان؛ نویسنده‌ای که در حوزه‌های مختلف اجتماعی، تاریخی، دفاع مقدس، مذهبی، سیاسی و… آثاری از خود به‌جای گذاشته بود، یک‌باره به سوئد عزیمت کرد و نام واقعی (فرقه‌ای) خودش «هارون وهومن» را فاش نمود و بعداً کاشف به عمل آمده که وی از یهودیان مخفی در مشهد بوده که عمری در میان مسلمانان رخنه کرده و با نام اسلامی و شیعی برایشان تاریخ‌نگاری و به عبارت دیگر تاریخ‌سازی کرده است! این درحالیست که باوجود روشن شدن ماهیت وی، هنوز برخی از دستگاههای فرهنگی کشور از کتاب ها و آثار او حمایت می کنند.

برخی از کتب و مقالات این یهودی نفوذی (تا قبل از رفتنش به غرب) شامل: قصه‌های نماز، تاریخ آبادان در روزگار اسلامی، یاس زخمی، زندگی‌نامه‌ی سیاسی شهید هاشمی‌نژاد، یک کهکشان کبوتر: ستاد اولین یادواره شهدای شهر دالکی و حومه، واقعه حره، فرزندان چهارده معصوم علیهم‌السلام، بزرگان خامنه: سرگذشتنامه رهبر جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌، تاریخ مرند (مرند، جلفا، زنوز و هادی‌شهر)، قصه‌های نماز “ویژه دانش‌آموزان”: ۲۱۵ قصه در قالب ۲۵ فصل، یک کهکشان اشک: ۱۱۹ قصه تاریخی و آموزنده درباره نماز، عاشق‌ترین پروانه: داستان زندگی و شهادت حضرت قاسم(ع)، آفتاب بروجرد: داستانهایی از زندگانی علامه بحرالعلوم، نگاه سبز: سی و دو حکایت از زیارت عاشقان مهدی(ع)، دائره‌المعارف اندیمشک، مرثیه‌ی عاشورا، عشق واقعی (پیرامون امام عصر(عج))، ضیافت عشق: داستان زندگی و شهادت طفلان مسلم، و …

نامبرده پس از رفتن به سوئد، در سال ٨٣ اثر «جهودکشان» را در سوئد منتشر می‌کند! در این کتاب علاوه بر ترویج یهودیت و بهائیت، در اقدامی عجیب، به رسول خدا(ص) نسبت راهزنی می‌دهد! وی همچنین در دفاع از بی‌گناهی! علی‌محمد باب، امیرکبیر را وحشی قلمداد و می‌نویسد: در سال ١٢۶۶ بود که داغ ننگ ابدى بر پیشانى او زده شد و به دستور امیرکبیر، سید على‌محمد شیرازى (باب) را از زندان چهریق بیرون آورده و در تبریز، وحشیانه! و بدون هیچ دلیل و گناهى! دار زده شد.

آقاى وهومن در ذیل نام عکا در پاورقى کتابش بهائیت را دین الهی معرفی کرده و مى‌نویسد: بندر زیباى عکا که در باستان سنت جین داکره نامیده شده و به همراه حیفا، به عنوان مرکز جهانى دین(!!!) بهائیت شناخته شده و در سال ١٩٩٩ م ۴۴٨٠٠ نفر را در خود جاى داده است.

ملاحظه: جالب اینکه پس از سال ٨٣ و فرار نامبرده به یکباره چندین کتاب تاریخی با محوریت سفرنامه‌ها از حسن جلالی عزیزیان با نام جدیدش هارون وهومن منتشر و سایت تبیان! (وابسته به سازمان تبلیغات) در مقاله‌ای (مورخ ۱۳۹۱/۰۶/۰۴) در معرفی او می‌گوید: «هارون وهومن» پژوهشگر توانایى است که توانسته سفرنامه‏‌هاى موجود در کتابخانه‏‌هاى رضوى مشهد، ملى تهران، ملک، کاخ موزه گلستان، مدرسه عالى ‏سپهسالار، مجلس شوراى ملى و سناى سابق، مرکز تحقیقات ایران و پاکستان در اسلام‏ آباد، مرکز احیاى میراث اسلامى و مسجد اعظم قم را به ‏صورت لوح فشرده‏ تهیه کند. قرار است مجموعه‏‌ى «سفرنامه‏‌هاى خطى فارسى» که در بر گیرنده‏‌ى ١٠٩ سفرنامه‏‌ى خطى فارسى است که به زبان فارسى و در عصر قاجاریه نوشته شده است، در ١٩ جلد قطع وزیرى و در زمان ۵ سال منتشر شود.

نکته مهم و قابل ملاحظه اینکه چرا یک یهودی مخفی که تا دیروز درباره‌ی حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، امام زمان(عج) و نماز کتاب می‌نوشت و امروز در مظلومیت بهائیان و یهودیان قلم می‌زند! هنوز به نسخ خطی مهمترین منابع کشور دسترسی داشته باشد! و عجیب‌تر اینکه با این کارنامه‌ سیاه دوباره پای کتاب‌هایش به کشور باز می‌شود!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد