انفعال و وادادگی صدا و سیما در برابر هیاهوی جریانات فمنیستی

بعد از انتشار کلیپ سخنان یک خانم کارشناس مسائل خانواده در برنامه بانوان بیشتر بدانند، در شبکه سیمای یزد، موجی از حملات جریان ضدخانواده بویژه از سوی فمنیست های به ظاهر مذهبی و غیرمذهبی در شبکه های مجازی به راه افتاد و متاسفانه صدا و سیمای یزد نیز بابت انتشار سخنان این کارشناس عذرخواهی کرد!

کارشناس مورد بحث در یک برنامه حدود یک ساعته در کنار توصیه های مختلف به ارکان متعدد خانواده، خطاب به زنان جامعه ای که بر اساس فرهنگ فمنیستی، روز به روز مرد ستیزتر می شوند، این بود که اگر می خواهید قلب همسران تان را نرم، خستگی را از بدن آنها بیرون و تمام وجود مردان را متوجه خودتان کنید و به تحکیم بنیاد خانواده بپردازید، به آنها محبت کنید و در قالب مثال گفته بود که مثلا روز جمعه که همسرتان از خستگی در خواب است، چند برگ گل را در تشت آبی بریزید و پاهای همسرتان را در آب نوازش دهید و تأکید کرده بود با انجام این کار، تأثیر این رفتار را در عملکرد همسرتان نسبت به خودت و خانواده ات خواهی دید.

واقعا کجای این دستورالعمل عاطفی و خانواده محور، بر خلاف دین، فرهنگ بومی و قواعد عاطفی ملت ماست که صدا و سیما به خاطر اعتراض چند شبکه مجازی، از پخش آن عذرخواهی کند؟! آیا جز اینست که عامل بخش عمده ای از طلاق های عاطفی و روابط سرد حاکم بین خانواده های جامعه امروز ما محصول به فراموشی سپردن همین رفتارهای کوچک عاطفی در خانواده هاست!

کدام خانم یک روز جمعه چنین رفتاری را با همسرش داشته و در طول هفته، هر روز نتیجه متقابل آن را در رفتار شوهرش نسبت به خود و فرزندانش ندیده است؟

حداقل اینست که این هم نظر یک کارشناس در کنار دیگر کارشناسان است که از قاب سیما پخش شده و اتفاقاً اگر بررسی شود، معلوم خواهد شد که نظرات تعداد قابل توجهی از آن کارشناسان، یا با فرهنگ دینی ما نمی سازد یا برگرفته از فرهنگ غربی است و هیچ ارتباطی با فرهنگ بومی ما ندارد و اگر بنای عذرخواهی باشد، پخش آن نظرات، استحقاق بیشتری به عذرخواهی از سوی مدیران صدا و سیما دارد.

ملاحظه: اینکه چرا صدا و سیما تا این حدّ در برابر شبکه های ضدخانواده و گروه های فشار فمنیستی، منفعل و واداده عمل می کند، جای تأسف دارد. البته بدیهی است که اگر قرار بر عذرخواهی باشد، باید مسئولین صدا و سیما به خاطر دعوت از هنرپیشه مبتذل دوره طاغوت (ملک مطیعی) و نیز دعوت از سلبریتی های سگ باز آن هم در پربیننده ترین ساعت سیما که اکثریت آنها چندین بار طلاق گرفته و اساساً فرزند و خانواده در زندگی آنها معنا ندارد، مرد یا زن در نگاه شان یک کالای ابزاری و نمایشی است، عذرخواهی کند، نه پخش یک نظر کارشناسی که به مذاق طبقات مرفه و غرب زده خوش نیامده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد