برجام

توصیه زورگویانه و استعماری اروپا به ایران مبنی بر اجرای یک طرفه برجام و مذاکره موشکی

نشریه نیویورک‌تایمز به نقل از دیپلمات‌های اروپایی نوشت: اروپایی‌ها به ایرانی‌ها می‌گویند منتظر بمانید تا دوره ترامپ تمام شود.

ترامپ و اولاند

                                             روسای جمهور آمریکا و فرانسه

 

نشریه نیویورک‌تایمز به نقل از دیپلمات‌های اروپایی نوشت که بروکسل به تهران توصیه کرده است که آرام بنشیند و منتظر پایان یافتن دوره ترامپ باقی بماند.

اروپایی‌ها به ایران فشار می‌آورند که قویا به مفاد توافق اتمی (برجام) پایبند بماند و از دادن بهانه به دست آمریکا و رژیم صهیونیستی برای آغاز جنگ (که یک نگرانی فزاینده است) خودداری کنند.

تعدادی از دیپلمات‌های ارشد اروپایی: این اتحادیه تهران را تحت فشار گذاشته که همچنان به برجام پایبند مانده و منتظر پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ باشد البته به این امید که وی (ترامپ) دوباره انتخاب نشود!

چندی پیش هم فایننشال‌تایمز مدعی شد که ایران و اروپا برای گفتگو درباره برنامه موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران توافق کرده اند.

زیگمار گابریل؛ وزیر خارجه آلمان پس از دیدار مقامات اروپایی با محمد جواد ظریف در بروکسل، به وزیر خارجه آمریکا، درباره طرح اروپایی گزارش داد.

ملاحظه: همانطوری که بارها مقام معظم رهبری فرموده اند، امید بستن به اروپا با توجه به سوابق و عملکرد آن در پیروی کورکورانه از آمریکا و دشمنی با نظام اسلامی در مقاطع مختلف، به هیچ وجه صحیح نبوده و موجب مخدوش شدن منافع ملی خواهد شد.

توصیه زورگویانه و استعماری اروپا به ایران در مورد پایبندی یک طرفه به برجام و محروم ماندن از هرگونه امتیازی، همچنین فشار وارد کردن در مورد مزیت های دفاعی-امنیتی کشورمان، صرفا به دلیل دیپلماسی التماسی و تنازل مسئولین اجرایی ایران و نداشتن غیرت ملی و فقدان اراده در آقایان برای حفظ منافع ملی در برابر بیگانگان است و اتفاقا دشمن هم به خوبی به این ضعف (خودباختگی و غرب پرستی) آنها پی برده و علیرغم تدابیر صریح و غیر قابل تفسیر مقام معظم رهبری، مرتبا در مقابل غربی ها کرنش کرده و نه تنها به برجام که خسارت محض است، همچنان آویزان مانده و اقدامی در جهت حفظ منافع ملی انجام نمی دهند بلکه در برابر زورگویی و خواسته های تحمیلی غرب نیز سرافکنده و منفعل عمل می کنند!

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد