سریع القلم

فرمان مشاور دولت یازدهم به بخش خصوصی برای انصراف از امنیت ملی!

سریع القلم

                                   مشاور رئیس جمهوری

فرمان مشاور دولت یازدهم؛ دکترسریع القلم، که پیش از این قائل به نفی استقلال کشور بود، طی یادداشتی به انتقاد از اولویت داشتن امنیت ملی (موشکی، حضور ایران در منطقه و …) در سیاست خارجی پرداخته و تلویحاً خواسته که سیاست استقلال اقتصادی و اقتصاد مقاومتی کنار گذاشته شود!

وی پیش از این نیز در همایشی به بخش خصوصی (اتاق بازرگانی ایران، تهران و اتاق اصناف) توصیه کرده بود، حاکمیت را تحت فشار قرار دهند تا از امنیت ملی برای توجه به اقتصاد و ثروت، صرف نظر کند! یعنی درکنار بی‌کفایتی اقتصادی دولت یازدهم، عدم پیگیری اقتصاد مقاومتی، آشفتگی اقتصادی و تبعیض گسترده که بخش هایی از مردم را به اعتراض واداشته، تئوریسین اصلی «حل شدن در نظام جهانی»، به بخش خصوصی گِرا می‌دهد که راه برونرفت از وضع نامطلوب اقتصادیِ موجود، نه استفاده از ظرفیت های داخلی و ایجاد اقتصاد مقاومتی که عقب‌نشینی از امنیت ملی! و تغییر در سیاست خارجی! (و انفعال در برابر غرب) است.

تئوریسین دولت یازدهم می‌گوید؛ بخش خصوصی باید با راه انداختن جریان اجتماعی، حاکمیت را برای این عقب‌نشینی تحت فشار قرار دهد.

البته تجربه برخی مشکلات اقتصادی در سال ۹۱ نشان می‌دهد، بخش خصوصی که منافعش در واردات و خام فروشی و ورود شرکت های خارجی به اقتصاد کشور است، می‌تواند با خودداری از واردات برخی نیازهای ضروری مثل خوراک مرغ یا عدم ورود ارز پتروشیمی به کشور و…، آثار عملی تحریم و فشار را به سفره مردم بیاورد.

آیا قرار است این‌بار نیز جریان غربگرا و پادوهای دشمن با همکاری بخش خصوصی، مردم را تحت فشار اقتصادی قرار داده و زمینه را برای تحمیل برجام‌های موشکی و منطقه‌ای فراهم کنند!

ملاحظه: در شرایطی که بحول و قوه الهی محور مقاومت در سطح منطقه و به ویژه نقاط استراتژیک و حیاتی (شامل سوریه، عراق لبنان، یمن و…)، با اقتدار در حال جمع کردن بساط آمریکا و چند کشور مستکبر اروپایی است و هر ناظر مطلعی فروپاشی قریب الوقوع ساختار نظام سلطه در منطقه غرب آسیا را می تواند مشاهده و تحلیل کند، ایادی و اذناب دشمن در قالب تئوریسین! و نظریه پرداز! وارد میدان شده و به نفع غرب نسخه تجویز می کنند؛ گویا توافقِ سراسر خسارتِ محض برجام زیر دندان دشمن مزه کرده و با بسیج کردن افراد غربگرا، قصد دارد افکار عمومی را در راستای اهداف دشمن مهندسی کرده و آدرس غلط به مردم بدهد.

در زمان حاکمیت حضرت علی(ع) نیز همین جریان همسو با دشمن، زمانی که مالک اشتر در جنگ صفین در حال تار و مار کردن لشکریان معاویه و تحمیل شکست نهایی به دشمن بود، ساز مذاکره و حکمیت را مطرح و معاویه را از سقوط حتمی نجات داد و در مقطع فعلی نیز هدف اصلی شان نجات پیاده نظام آمریکا و رژیم صهیونیستی از فروپاشی نهایی است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد