سیدامامی

 

نفوذ و تأثیرگذاری بر نظام محاسباتی مسئولان و تغییر باورهای مردم

آقا

                             مقام معظم رهبری

هشدارها و تأکیدات حضرت امام خامنه‌ای در طول سال‌های گذشته (و سخنان اخیرشان در جمع مدیران و مسئولان وزارت اطلاعات) بیانگر عمق نگرانی معظم له نسبت به خطرات گسترده مسئله نفوذ بوده و افشا شدن نفوذ برخی جاسوسان در بدنه مدیریتی کشور و بعضاً دستگیری تعدادی از آنان مؤید این مدعاست.

کاملاً بدیهی است که در زمان ما دشمنان نظام میلیاردها دلار هزینه می کنند تا در جمهوری اسلامی اقدام به نفوذ نموده و سپس نقشه‌های خود را که عمدتاً مبتنی بر ایجاد اختلاف و تنازع (اعم از ایجاد اختلاف قومیتی و یا شیعه و سنی) استوار است، از این طریق پیاده نمایند البته نفوذ جریانی بمراتب خطرناک تر و موثرتر از نفوذ فردی (جاسوس) است و بر پایه تآثیرگذاری برنظام محاسباتی مسئولان و تغییر باورهای مردم تأکید دارد.

بی توجهی نسبت به عمق عملیات نرم دشمن و نادیده گرفتن شیوه‌ و شگردهای نفوذ فردی و جریانی متأثر از آداب دیپلماتیک و مهندسی نظام سلطه، بازی در زمین دشمنان و تکمیل کننده پازل آنان است.

بنیان‌گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به آیه ۱۲۰ سوره مبارکه بقره در این باره می‌فرمایند: «…به یقین آنان (دشمنان) مرزی جز عدول از همه هویت ها و ارزش های معنوی و الهی‌مان نمی شناسند. به گفته قرآن کریم هرگز دست از مقاتله و ستیز با شما برنمی دارند، مگر اینکه شما را از دینتان برگردانند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم صهیونیست ها و آمریکا و شوروی (سابق) در تعقیب مان خواهند بود تا هویت دینی و شرافت مکتبی‌مان را لکه دار نمایند… آری اگر ملت ایران از همه اصول و موازین اسلامی و انقلابی خود عدول کند و خانه عزت و اعتبار پیامبر و ائمه معصومین(ع) را با دست های خود ویران نماید، آن وقت است که جهان خواران او را به عنوان یک ملت ضعیف و فقیر و بی فرهنگ به رسمیت بشناسند؛ ولی در همان حدی که آنها آقا باشند و ما نوکر، آنها ابرقدرت باشند و ما ضعیف، آنها ولی و قیم باشند ما جیره خوار و حافظ منافع آنها، نه یک ایران با هویت ایرانی- اسلامی، بلکه ایرانی که شناسنامه اش را آمریکا و شوروی (سابق) صادر کند، ایرانی که ارابه سیاست آمریکا یا شوروی را بکشد.»

در گذشته‌های نه‌ چندان دور شاید پروژه نفوذ صرفاً از طریق تربیت و نفوذ دادن عامل انسانی در کشورِ هدف دنبال می‌شد اما با پیشرفت‌های شگرف تکنولوژیکی و ارتباطی و ورود به دنیای بی‌مرز اینترنت و فضای مجازی و در عصر انفجار اطلاعات، به شدت بر اهمیت و پیچیدگی پدیده نفوذ افزوده شده‌ و در عصر حاضر نظام سلطه و جهان‌خواران بر بستر دستاوردهای علمی، فنی، ارتباطی و تکنولوژیکی در عرصه جاسوسی به نفوذ هیبریدی و مرکب رو آورده و ضمن برنامه‌ریزی برای نفوذ اقتصادی، امنیتی، سایبری، فکری‌ و فرهنگی، سیاسی، علمی و…، تمامی نشانگاه‌های مناسب در کشور برای نفوذ را تحت پوشش قرار داده و توأمان و همزمان از یک‌سو باورها و اعتقادات مردم را هدف‌گیری کرده و از دیگرسو مراکز تصمیم‌ساز و اندیشه مسئولان و دولتمردان (تصمیم‌گیران نظام) را آماج حملات شبکه کلان و پیچیده نفوذ قرار داده است.

صرف نظر از صدها و بلکه هزاران روش و شیوه جدید و نوین نفوذ با اهداف مختلف نظیر براندازی، خرابکاری، مرعوب‌سازی، تخلیه و ربایش اطلاعات و اسناد، تغییر باورها و اعتقادات، عضوگیری و شبکه‌سازی و سازماندهی، جذب نخبگان و ربایش مغزها، جریان‌سازی و…، وقتی گفته می‌شود ۴۰۰۰ نفر از فرزندان مسئولان نظام (آقا زاده‌ها!) در خارج از کشور و عمدتاً در کشورهای غربی و بویژه در کشور انگل‌پرور و جاسوس‌پرور انگلستان مشغول به تحصیل هستند، می‌توان عمق خطر نفوذ جریانی در سطوح عالی حاکمیت کشورمان را به صورت ملموس و عینی درک کرد.

سرویس‌های مجهز جاسوسی دشمن بی‌شک به شکار برنامه ریزی شده این حجم وسیع از نشانگاه و بستر جاسوسی به‌عنوان لقمه‌ای چرب و نرم و بی‌نظیر خواهند پرداخت. بدیهی است که سست کردن باورها و اعتقادات این دسته از دانشجویان (که عمدتاً از طریق اولیای خود به اطلاعات ناب دسترسی دارند) و پذیرش سبک زندگی غربی و مدل‌های القایی غرب نقطه آغاز و مشترک همه آنهاست و سرویس‌های جاسوسی در گام‌های بعدی بی‌شک تعداد قابل توجهی از آنان را پس از تبدیل به عامل خود، به عنوان مدافع سرسخت و دوآتشه نظام اسلامی روانه کشور خواهند ساخت تا به این ترتیب در یک بازه زمانی کوتاه این دسته از فارغ‌التحصیلان بر مصادر سیاسی حتی در لباس رؤسای قوای کشور تکیه زده و دستورات سرویس متبوع را به صورت بسیار نامحسوس و ظریف به اجرا درآورند.

بدیهی است که تشخیص ماهیت و نیات آنان بسیار دشوار و نزدیک به محال بوده و ممکن است ۳۰ تا ۵۰ سال بعد کشور صاحب سرویس نسبت به افشای آنان اقدام نماید. قابل ذکر است که سرویس اطلاعاتی از این دسته از دانشجویان به مثابه ویروس و میکروبی بس خطرناک به شکار افرادی در داخل کشور به عنوان حلقه دوستان آن فارغ‌التحصیل اقدام خواهد نمود.

بر این اساس می‌توان حجم وسیع و پر خطر جاسوسان شناخته نشده دشمن و شبکه ارتباطی آنان با اتباع بیگانه، خیریه‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد، سفارت‌خانه‌ها و… در پیکره نظام را بهتر و دقیق‌تر درک نمائیم.

مقابله با پدیده خطرناک نفوذ، مستلزم شناخت و رصد دائمی اهداف دشمن در داخل و خارج و فعالیت هماهنگ و مؤثر «قوای کشوری و لشگری»، «نهادها و دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی، قضایی، فرهنگی، اجتماعی و…»، «دستگاه‌ها و نهادهای نظارتی» و خنثی سازی آثار فوق تخریبی نفوذ بر مردم و مسئولان و تبدیل میدان پدافندی به عرصه آفند در حوزه نفوذ است.

ملاحظه: از آنجایی که مسئله نفوذ در عرصه جنگ‌ها و زیرسلطه گرفتن کشورها و ملت‌ها در طول تاریخ یکی از تهدیدات بالقوه و کاملاً موثر بوده و بسیاری از شورش ها، کودتاها و به قدرت رسیدن افراد معلوم الحال ریشه در بحث نفوذ و کار پنهانی سرویس های جاسوسی داشته و دارد، لذا چه بسا به دلیل سهل‌انگاری و بی‌توجهی مسئولین و توده های مردم به پدیده نفوذ، ضربات و صدمات جبران ناپذیری به کشور و نظام اسلامی وارد شده و یا خواهد شد که نمونه بارز آن به قدرت رسیدن رژیم پهلوی در حدود صد سال قبل و نیز کودتای ۲۸ مرداد در سال ۱۳۳۲ می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد