جلوگیری از انتشار چاپ دوم کتاب «نقدی علمی بر سند ٢٠٣٠» از سوی وزارت ارشاد

کتاب

                          کتاب «نقدی علمی بر سند ٢٠٣٠»

کتاب «نقدی علمی بر سند ۲۰۳۰» که اولین اثر علمی در نقد سند ۲۰۳۰ می باشد و چاپ اول آن نیز قبلا روانه بازار کتاب شده بود، برای چاپ دوم با مخالفت ارشاد مواجه شده و از انتشار مجدد آن جلوگیری شده است.

این کتاب که پیش از این در سالگرد سخنرانی تاریخی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر توقف اجرای سند ۲۰۳۰، توسط آیت الله رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی رونمایی شد، در ۷ فصل به مفهوم شناسی و بررسی حقوقی سند ۲۰۳۰ و اسناد مشابه و … می پردازد.

کتاب مذکور که به قلم حجت الاسلام سید محمدحسین راجی و با همت بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد منتشر و با استقبال گسترده دانشگاهیان و طلاب روبرو شده بود، چاپ مجدد آن با مخالفت وزارت ارشاد دولت دوازدهم مواجه شده است.

ملاحظه: وزارت ارشاد با ذکر ایراداتی عجیب که در نوع خود بی سابقه است، از صدور مجوز خودداری کرده که این امر نشان می دهد مسئولین اجرایی به هیچ وجه از تصمیم خود برای پیاده سازی سند ۲۰۳۰ عدول نکرده و همچنان مترصد یافتن فرصت علنی کردن آن می باشند.

چندی قبل نیز گزارشاتی منتشر شده بود که مفاد سند مذکور در برخی مناطق در حال اجرا و پیاده سازی می باشد.

شایان ذکر است ابتدای سال گذشته مقام معظم رهبری از اقدام دولت در اجرای سند۲۰۳۰ ابراز گله مندی کردند که بر مبنای آن، ظاهرا دستور توقف اجرای سند صادر شده ولی متاسفانه بصورت پنهانی کارهایی در جهت اهداف سند دنبال می شود.

مدتی قبل جمعی از پزشکان با ارسال نامه‌ای اعتراضات خود به اجرای سند۲۰۳۰ اعلام کردند که خلاصه آن به شرح زیر است:

علی رغم ادعای وزارت بهداشت مبنی بر اینکه به هیچ عنوان آموزش جنسی برای دانش آموزان و افراد مجرد در دستور کار نبوده و نیست و آموزش ها کاملا منطبق بر اعتقادات دینی، باورهای فرهنگی و رعایت هنجارهای اجتماعی صورت می گیرد، بر اساس مدارک و مستندات متعدد در آذر ماه سال ۹۶ در مقاطع متوسطه اول و دوم برای دانش آموزان ۱۲ سال به بالا، آموزش باز مطالب جنسی در قالب آموزش ایدز، راه های انتقال و لزوم استفاده از روش ممانعتی با عنوان توسط مراقبین سلامت شبکه بهداشتی در مدارس متعددی در سراسر کشور صورت پذیرفته و همچنان نیز در حال اجراست.

 

در این همایش ها که با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت صورت می گیرد، با ترسیم دروغین، وضعیتی وحشتناک از گسترش اچ آی وی در بین نوجوانان کشور، به هر وسیله‌ای از معلمان خواسته می شود تا به دانش آموزان روش های انتقال ایدز را با تاکید بر انتقال جنسی و لزوم استفاده از وسایل محافظتی آموزش دهند!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد