موشک

تحلیلی در مورد توانایی جبهه مقاومت و طرح های پیچیده استکبار جهانی برای منطقه

تروریست ها

                   آتش زدن تانک های تروریست ها توسط خودشان

جنگ با جریان‌های تروریستی در سوریه رو به اتمام است و گروه هایی همچون النصره، به پایان خط رسیده‌اند.

البته این امر منجر به ناخرسندی غربی‌ها، رژیم صهیونیستی و عربستان شده چرا که آنها مدعی بودند که بخشی از جریان مبارزه با تروریسم هستند و بدین منظور ائتلاف تشکیل داده اند! اگر ائتلاف آنان واقعا برای شکست تروریسم و داعش بوده، امروز باید خوشحال باشند، اما بسیار ناراحتند!

کاملاً واضح است که این گروه های تروریستی از ابتدا با پول و طراحی آنان درست شده بودند تا بتوانند در برابر جبهه مقاومت، نقش تخریبی داشته و زیرساخت های کشورهای خط مقدم را از بین برده و اجازه نفس کشیدن به نیروهای محور مقاومت ندهند؛ اما حالا با کمال تعجب می بینند که حاصل چند ساله آنان در معرض نابودی و اضمحلال است و جبهه مقاومت از زیر آوارهای جنگ، بسیار مقاوم تر و شاداب تر سر برآورده و تبدیل به نقطه امید امت بزرگ اسلامی شده است.

بنابراین تشدید عملیات نظامی کشورهای حامی تروریسم پس از شکست گروه های تکفیری نشان می‌دهد، وعده های آنان برای مبارزه با تروریسم، پوششی برای پیشبرد برنامه ها و اهداف سیاسی بوده و از آنجا که در وضعیت جدید، از رسیدن به آن ناکام مانده اند، درصدد تغییر شرایط برآمده و طرح های جدیدی را روی میز دارند.

امروز سفیر فرانسه می گوید: ایران توانسته در همه جای منطقه بر میزان نفوذش بیافزاید و امروز، قدرتمندتر و جسورتر از گذشته شده است.

بنابر اظهارات غربی‌ها، می‌توان این طور نتیجه گرفت که در پسا داعش، ما شاهد منطقه‌ای مستحکم‌تر و معنادارتر برای محور مقاومت خواهیم بود و این برای غرب و عوامل منطقه ای آن غیرقابل تحمل و متضاد با اهداف راهبردی آنان است. بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که آنان به این زودی، دستاوردهای بزرگ محور مقاومت را بپذیرند. گرچه کارشان به جایی هم نخواهد رسید.

امروز محور مقاومت در نقطه‌ای قرار گرفته که باید نتیجه مقاومت‌ها و هزینه‌هایی که در راه مقاومت در منطقه انجام داده را بگیرد؛ چرا که دنیا باور نمی کرد که ما موفق شویم؛ اکنون زمانی است که باید بایستیم و از مقاومت مداوم‌مان نتیجه‌ای درخشان بگیریم.

ملاحظه: با وجود برتری های درخشان محور مقاومت و شکست متوالی طرح های استکباری در منطقه، بعضی‌ از سیاسیون داخلی (متأثر از القائات بیگانگان) اینطور وانمود می‌کنند که هزینه‌های سنگین تری در پیش است و ما باید برای احتراز از هزینه های آتی، قدری کوتاه آمده و صبر استراتژیک در پیش بگیریم!

آنان می‌گویند عیبی ندارد قدری عقب‌تر برویم و چون قرار نیست مزاحمت‌هایی را برای به غربی‌ها ایجاد کنیم، به آن‌ها تضمین‌هایی! بدهیم و مسائل را در یک فرآیند منطقه‌ای حل کنیم! که قطعاً معنای این پیشنهاد، کوتاه آمدن در زمان پیروزی است و بدترین انتخاب یک لشگر و جبهه پیروز در زمان پیروزی است.

یکی از گزینه های محتمل، تدارک یک حمله از سوی رژیم صهیونیستی است که طراحان آن برآورد دو هفته ای می کنند اما تجارب گذشته نشان می دهد که ظرفیت های نظامی منطقه بسیار غیرقابل ارزیابی است و اگر رژیم صهیونیستی و یا مجموعه ای از نیروهای وابسته به غرب، جنگ جدیدی را آغاز کنند، هرگز نمی توانند در مدت معینی آنرا پایان دهند که نمونه بارز آن جنگ علیه یمن است که در ابتدا رژیم متجاوز سعودی برآورد می کرد ظرف ۱۰ روز پایان می یابد اما الان بعد از ۳۸ ماه نمی توان تاریخ معینی برای خاتمه آن پیش بینی کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد