نقشه خطرناک آمریکا برای کشورهای عرب منطقه غرب آسیا

ترامپ و ملک سلمان

                                        ترامپ و ملک سلمان

روزنامه رای الیوم در شماره امروز خود (۹۷/۲/۲۵) در مطلبی تحت عنوان «ای سران عرب یا بهتر بگویم ای بندگان آمریکا!» به قلم “هادی شلوف” نوشت: حضور آمریکا در منطقه و نحوه رفتار اعراب با این کشور به مصیبتی تبدیل شده که اجداد ما هم هرگز تصورش را نمی کردند.

این نویسنده در ادامه نوشت: سران عرب شب و روز به آمریکا سفر و طوری رفتار می کنند که گویی بنده آمریکا هستند. 
شلوف افزود: اعراب و آمریکایی ها به خوبی می دانند ارزش ها و اندوخته هایی که ما طی قرون گذشته به دست آورده ایم، صرفا مسائل ظاهری، کم عمق و صوری بوده و عمیقا به آنها باور و اعتقاد نداریم به همین سبب به وسیله ای برای تهدید ما از سوی دیگران تبدیل شده اند. 
وی خطاب به عرب ها گفت: ای سران عرب یا بهتر بگویم بندگان آمریکا!، این کشور (آمریکا) اموال و دارایی هایتان را که در بانک هایشان ذخیره کرده اید، می خواهد.

آمریکا امروز دیگر به پول اندکِ بشکه های نفت شما قانع نیست؛ حتی به قیمت ناچیز هم آنرا از شما خریداری نمی کند؛ آمریکا دیگر به فروش سلاح های قدیمی و تاریخ مصرف گذشته اش به شما اکتفا نمی کند؛ بلکه امروز از شما می خواهد تا داوطلبانه یا به اجبار از نفت و زمین هایتان عقب نشینی کنید.

علاوه بر آن، می خواهد هر آنچه در ۵۰ سال گذشته اندوخته اید را دو دوستی تقدیمش کنید و شاید پایش را فراتر از این بگذارد و همانند مغول ها و تاتارها طلا و جواهر زنانتان را نیز بخواهد. 
شلوف در ادامه نوشت: باید پرسید، بعد از اینکه شما (عرب ها) همه چیزتان از جمله نفت و زمین خود را به آمریکا تقدیم کنید و به آن کشور بروید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ سوال دیگر آنست، اگر شما (عرب ها) همه چیزتان را هم نثار آمریکا کنید، می توانید رضایتش را جلب کنید؟! بروید و تاریخ بخوانید و از بلایی که مغول و تاتار بر سرتان آوردند، عبرت بگیرید. 
وی در خاتمه عنوان کرد: غرب به ویژه آمریکا در سال ها اخیر به بهانه های مختلف و در قالب فروش تسلیحات و انواع سرمایه گذاری ها، میلیاردها دلار از ثروت کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان، امارات و قطر را غارت کرده است. اما حکام عرب بی توجه به مردم خود، موقعیت و ثروت کشورشان، تنها در پی کسب رضایت آمریکا هستند و دست به سینه در برابر اوامر غرب نشسته و مجری برنامه های آن در منطقه هستند. 

ملاحظه: چند روز قبل مقام معظم رهبری در فرمایشات شان در مورد خروج آمریکا از برجام، به نامه اخیر ترامپ به شیوخ منطقه نیز اشاره فرمودند که در این نامه رئیس جمهور آمریکا امر و نهی های زیادی به سران عرب کرده و از آنها می خواهد تا کارهایی را انجام دهند.
در همین راستا سید حسن نصرالله در سخنرانی روز گذشته خود به موضوع مهمی تحت عنوان «معامله قرن» یاد کرد که طبق آن ترامپ از اعراب می خواهد تا مسئله فلسطین را فراموش کرده و همگی خود را برای رویارویی با ایران آماده کنند که طبعا مقدمه آن برسمیت شناختن رژیم اشغالگر قدس و عادی سازی روابط با آنست و در حال حاضر رژیم آل سعود درصدد فراهم کردن پوشش دینی برای تسلیم شدن و عادی‌سازی روابط با صهیونیست هاست. ‎
صرف نظر از اینکه تا دشمنان تا چه میزان در تحقق اهداف شان موفق شوند، که بسیار بعید به نظر می رسد کار چندانی بتوانند انجام دهند، اما در عین حال صف آرایی دشمنان کوچک و بزرگ و بسیج همه امکانات برای مقابله با ایران، نشان می دهد که عمیقا از اقتدار جمهوری اسلامی نگران شده و بر این باورند که دامنه های قدرت محور مقاومت تمامی موانع را درنوردیده و نه تنها موجودیت شیوخ مرتجع منطقه را به خطر انداخته که حضور نیروهای غربی (شامل هزاران آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی و ..) در منطقه را با چالش جدی مواجه نموده است.
واقعیت اینست که آمریکا و همپیمانانش از مدت ها قبل به این نتیجه رسیده اند که قدرت و توان نظام اسلامی از حد تصور و پیش بینی های آنها بسیار فراتر رفته و به هیچ وجه مهارشدنی نیست و این وضعیت موجب ناپایداری قدرت های وابسته به غرب در منطقه (حتی رژیم صهیونیستی) از یک طرف و افزایش اعتماد به نفس و خودباوری نیروهای محور مقاومت شده و در مجموع کفه قدرت به نفع اسلام در حال رقم زدن آینده ای جدید است که برای غربی ها و کشورهای وابسته یک کابوس وحشتناک به شمار می رود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد