تحلیلی کوتاه از روند جنگ یمن و زمینگیر شدن نیروهای ائتلاف در مناطق مختلف یمن

آنچه من حیث المجموع طی هفته های اخیر از روند جنگ یمن شاهدیم، گسترده تر شدن دامنه حملات انصارالله بویژه در زمینه‌ی موشکی و پهپادی است که ضمن برهم زدن تمرکز اتاق عملیات ائتلاف؛ کاهش موقتی فشارها از جبهات جنوبی و شمالی را به دنبال داشته و هزینه ادامه درگیری در مناطق مختلف را برای دشمن افزایش می‌دهد.

ملاحظه: اخیراً قدرت مانور پهپادهای انصارالله پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته بطوریکه پس از مرزهای جیزان و نجران، ساحل غربی و عدن؛ حالا مأرب و ریاض نیز هدف حملات پهپادهای مقاومت قرار می‌گیرند. ولی همچنان موضع دفاعی در نبرد زمینی در دستور کار انصارالله قرار دارد و تاکنون شاهد عملیات جدی جهت بازپس گیری مناطق از دست رفته چه در جنوب و چه در ساحل غربی و سایر جبهات نبوده ایم که این امر عمدتا با هدف کاهش تلفات و آسیب پذیری نیروهای مقاومت بدلیل برتری هوایی دشمن می باشد.

از سوی دیگر شاهد عملیات های همه جانبه و پر هزینه‌ی ائتلاف هستیم که نقش عمده آنرا امارات و رژیم سعودی بازی می کنند. امارات از سوی جنوب (الحدیده و تعز) و سعودی ها از سمت شمال (صعده و الحجه) در حال عملیات علیه محور مقاومت هستند ولی تاکنون دستآورد محسوسی جز افزایش تلفات و خسارات ندشته و جنگ، عملا فرسایشی شده که قطعا به نفع انصارالله است. 

همچنین خبرها حاکیست امارات در حال انتقال تجهیزات سنگین به حومه جنوبی شهر الحدیده جهت آغاز مرحله جدیدی از جنگ در ساحل غربی است ولی نتیجه آن از قبل معلوم و مشخص است که دشمن کاری از پیش نخواهد برد.

چند روز قبل جلسه سران و فرماندهان نیروهای منصور هادی در مأرب مورد حمله پهپاد انصارالله قرار گرفت‌ اما از تلفات و خسارات احتمالی این حمله اطلاعاتی منتشر نشده  همچنین «محمد صالح الاحمر» از فرماندهان عالی رتبه نیروهای منصور هادی نیز در عملیاتی به هلاکت رسیده است.
وی برادر ناتنی علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن، و از نمایندگان دولت مستعفی منصور هادی در بحرین بود که بر اثر انفجار خودروی وی در مأرب کشته شد.

نکته قابل ملاحظه عملیات مداوم تک تیراندازان یمنی است که طی چند ماه اخیر بیش از ۳۵۲ مزدور وابسته به رژیم سعودی در منطقه صرواح به دست تک تیراندازان ارتش و کمیته های مردمی یمن به هلاکت رسیده که شماری از آن ها فرماندهان ارشد بوده اند. البته در مناطق دیگر نیز تک تیراندازان یمن مشغول شکار متجاوزان بوده و از این جهت تلفات انسانی زیادی به دشمن وارد شده است.

انصارالله

                         تک تیراندازان ارتش و کمیته های مردمی یمن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد