منتفی بودن جنگ و مذاکره با آمریکا و هوا رفتن آمال و آزوهای غربگرایان

از آنجایی که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی نظام اسلامی ایران را مولد بیداری ملت‌ها و تهدید‌کننده منافع استکباری و استعماری خود در جهان می‌دانند و با اصل نظام ایران مشکل دارند، در طول چهل سال گذشته در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران سنگ تمام گذاشته و انواع توطئه‌ها از حمله نظامی، ترور، کودتا، خرابکاری، جاسوسی، تحریم اقتصادی و… را به بهانه‌های مختلف (شامل: نقض حقوق بشر، تهدید صلح جهانی، تروریسم و…) علیه ایران به‌کار بسته‌اند؛ اما بحول و قوه الهی در تمامی توطئه‌ها با شکست مواجه شده و در برابر اراده پولادین ملت مقاوم و سرفراز ایران مستمراً طعم تلخ ناکامی را تجربه کرده‌اند اما باز دست از دشمنی بر نداشته‌اند.

در دور جدید دشمنی شیطان بزرگ، رئیس‌جمهور سفیه و گستاخ آمریکا با سوءاستفاده از ۵ سال غفلت دولتمردان ایران از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی، دل بستن به نتایج موهوم و خیالی مذاکره با شیطان، بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی و… با برهم زدن قاعده بازی و خروج از برجام، دشمنی علیه ملت ایران را حول دو محور اساسی: «تشدید فشارهای اقتصادی از طریق جنگ دلار» و «جنگ رسانه‌ای و هجمه بسیار شدید تبلیغاتی و شایعه سازی بر بستر واگرایی و ناامیدی مردم از نظام و همراهی آنان با طرح‌های براندازانه آمریکا با محوریت بنگاه سلطنتیِ بی.بی.سی» پی‌ریزی نموده که بی‌تردید ملت بزرگ ایران از این آزمایش نیز با استقامت و تدبیر، سربلند بیرون خواهد آمد و یک بار دیگر شاهد ناکامی دشمنان غربی خواهیم بود.

آنچه که در توطئه جدید آمریکا حائز اهمیت است، اینکه:
– ریشه نابسامانی اقتصادی امروز را باید در داخل و در سال‌های گذشته و در سوءمدیریت، فاصله گرفتن مسئولان از مردم، رشد اشرافی‌گری در مسئولان، دل بستن به مدل‌های اقتصادی وارداتی و غربی و بومی نشده، سیاست زدگی حزبی و غفلت از ظرفیت‌های مدیریتی کشور، غفلت از اقتصاد مقاومتی و… جستجو کرد.
– در شرایط کنونی و در کنترل اوضاع نیز به جای مبارزه با علت با معلول مبارزه شده که نمونه آن در بحث ارز به جای برخورد با دهندگان ارز با گیرندگان ارز برخورد شده‌ است.

– موفقیت توطئه‌ی دشمن در گروی همراهیِ تمام_عیار سست‌کمربندها، غربگرایان و غربگدایان، شبکه رسانه‌های داخلی همسو با دشمن، افراطیون سیاسی و… بوده است و با جرأت می‌توان گفت عمده خسارات و هزینه‌های تحمیل شده بر ملت و نظام ناشی از همین عناصر واداده و دلداده هم‌آغوشی با شیطان و غرب بوده است.
– در همه توطئه‌های گذشته تا کنون ردّ پای همراهی آشکار و گسترده کشورهای اروپایی و سفارت‌خانه های آنان دیده شده‌ است.

ملاحظه: غلبه بر توطئه جدید دشمن مکار و حیله‌گر مستلزم شناخت دقیق ابزارهای دشمنی او از جمله حربه مذاکره و داشتن برنامه رفتاری صحیح در قبال آمریکاست؛ همچنین توجه دقیق به سرنوشت برجام اروپا و لوازم و ضرورت های حرکت راهگشای اقتصادی در داخل کشور است.

در این رابطه مسئولان و دولتمردان، احزاب و شخصیت‌های سیاسی، اصحاب رسانه و… باید بدانند که تجربه تلخ برجام و عدول از خطوط قرمز و همراهی با شیطان بزرگ به امید حل مشکلات کافیست و یک بار برای همیشه باید فکر مذاکره با دشمن از بیخ و بن کنده شود.

این موضوع برهمگان مسلم است که در طول ۴۰ سال گذشته همواره از قدرت و هژمون آمریکا کاسته‌ شده و متقابلا بر اقتدار و استحکام و عمق استراتژیک نظام جمهوری اسلامی افزوده شده است و جمهوری اسلامی در روزهایی که فاقد کمترین قدرت نظامی و اقتصادی و سیاسی بود و دشمن در بالاترین سطح قدرت هم بود، با صلابت بر دسیسه‌های دشمن غلبه کرده است و اینک که شیطان بزرگ به ببر کاغذی تبدیل شده و همچون شیر بی دندان نعره می‌کشد، نباید فریب دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن و سست‌کمربندها را خورده و تسلیم جنگ روانی دشمن شویم.

همه باید بدانند که عقب‌نشینی و تسلیم شدن در برابر جنگ رسانه‌ای غرب، تشدید تحریم‌ها و استمرار فشار دشمن را در پی خواهد داشت و متقابلاً ایستادگی در برابر توطئه دشمن، سبب خنثی شدن مکر آمریکا شده و آنان را وادار به عقب نشینی خواهد کرد.

نکته ای که لازم است در این مقطع حساس به آن توجه شود، ظرفیت های عظیم مادی و معنوی نظام اسلامی و همپیمانان منطقه ای و جهانی آنست که متاسفانه توجه چندانی به آنها نشده و فقط نگاه مسئولین به دست آمریکا و اروپا بوده که این یک خطای راهبردی است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد