ضرورت بازنگری وتجدید نظر محور شرارت ( آمریکا و…) در طرح ها و اقدامات ضدایرانی شان

در جریان عملیات اخیر در شرق فرات، ایران از نسل جدید موشک قیام که سر جنگی جدا شونده و قابلیت هدایت پایانی مسیر را دارد، بهره برده و پس از شلیک موشک ها به سمت مقر تروریست های تحت حمایت آمریکا، هفت فروند پهپاد نیز مقرهای آنها در فاصله نزدیکی از پایگاه بزرگ آمریکایی را زیر آتش گرفته اند.

ملاحظه: این عملیات بزرگ موشکی و پهبادی چند پیام برای آمریکایی ها بهمراه داشته که عبارتند از:

– پهبادهایی که فاصله چند صد کیلومتری را طی و عملیات نموده، شبیه RQ170 بودند. معنای ساده این حرف اینست که ایران توانسته یکی از پیشرفته ترین پهپادهای دنیا را با استفاده از مهندسی معکوس تولید نموده و اینک تست هم بکند.

این مساله نشان می دهد که ایران پیشرفته تر از گذشته در حوزه پهپادها شده و هیچ غنیمت جنگی از این کشورهای غربی (از جمله آمریکا) در حوزه سلاح های پیشرفته در اختیار ایران قرار نگرفته الا اینکه ایران درباره آن مهندسی معکوس انجام داده و از آن بهره برداری می کند.

– از سوی دیگر آمریکایی ها به خوبی دریافته اند که ایران جزو معدود کشورهای دنیاست که در سالهای گذشته مرتبا تجربه استفاده از پهپاد را در عملیات های نظامی و امنیتی-اطلاعاتی خود داشته و برخلاف بسیاری از کشورها در شرایط بحرانی، نیازی به رزمایش و عملیات آزمایشی استفاده از پهپاد را نداشته بلکه آمادگی استفاده صحیح و سریع را دارد.

– ایران در چند کیلومتری آمریکا در سوریه عملیات کرد تا نشان دهد که در مجاورت پایگاه آمریکا همواره حضور نظامی و اطلاعاتی دارد. منطقه‌ای که داعش در شرق فرات در آن استقرار دارد، تحت تسلط ارتش آمریکاست و موشک‌ها و پهپادهای ایرانی از فراز پایگاه های آمریکایی و فرانسوی در این منطقه عبور کرده اند.

– ایران در سالهای گذشته اطلاعات بی نظیری از موقعیت های نظامی، اطلاعاتی و… آمریکا در منطقه کسب کرده لذا برای هفت پهپادی که در نزدیکی آمریکایی ها عملیات می کنند، کسب اخبار و اطلاعات از امکان تحت تسلط آمریکا بسیار سهل الوصول است؛ ضمن اینکه بخش مهمی از پهپادهای ایران توانایی بالایی در شناسایی و ضبط و مخابره اطلاعات از مناطق تحت مامورت خود را دارند و نیز توانایی استفاده از موشک های پیشرفته در سریع ترین زمان ممکن وجود دارد که این توانایی ها در راستای ضربه زدن به هر کشوری با هر قدرت نظامی (ولو آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی)، چندان دور از دسترس نیست.

– ایران در سه عملیات موشکی اخیر نشان داد که نوع و چگونگی پاسخ به اقدام ضدامنیتی علیه خود را فراتر از مرزهای خود، تعریف می کند؛ بنابراین پاسخ به هر نوع حماقت آمریکایی ها در مرزهای ایران نخواهد بود بلکه در جغرافیای بزرگ چند صد کیلومتری است که آمریکایی ها در اطراف ایران حضور دارند.

– ایران در عملیات های اخیرا مرتبا در حال اصلاح محاسبات طرف آمریکایی بوده و در حال یادآوری این نکته است که قدرت و ظرافت موشکی ایران تا چه میزان سهمگین و غیرقابل پیشگیری برای دشمن است.

– ایران در هر عملیات برون مرزی خود در واقع دارد به آمریکایی ها فرصت می دهد که اقتدار و توانمندی نظام اسلامی را بهتر درک کرده و از عزم جدی ایران برای دفاع از امنیت خود مطلع شوند.

– نکته مهم و راهبردی در عملیات اخیر، روشن شدن ضعف مفرط و ناامیدکننده سامانه های ضدموشکی و راداری آمریکا و متحدینش در منطقه بویژه بر فراز پایگاه ها و نقاط استقرار خودشان است؛ لذا کشورهای عرب منطقه که با اعتماد به آمریکا و اروپا، اقدام به خرید سامانه های ضدموشکی پاتریوت و غیره می کنند باید متوجه ناکارآمدی این تجهیزات در برابر حملات احتمالی ایران باشند و دست از پا خطا نکنند.

– موضوعی که بحث عملیات موشکی را برای آمریکایی ها فوق العاده مهم می نماید، اینکه آنها چندروز قبل تحرکات لانچرهای موشکی سپاه را رصد کرده و احتیاطاً سرکردگان داعش را از نقاط دیگری با بالگرد فراری داده و به مقرّی که مورد حمله موشکی واقع شد، انتقال داده بودند تا بزعم خودشان از حملات موشکی ایران در امان باشند!

در مجموع آثار و پیامدهای مثبت حملات اخیر ایران از ابعاد مختلف نظامی، اطلاعاتی، سیاسی و .. بسیار زیاد و گسترده است، بگونه ای که می تواند توازن قوا را در منطقه بکلی به نفع محور مقاومت تغییر داده و محور شرارت را ناگزیر از تجدید نظر در طراحی های ضدایرانی خود نماید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد