مخاطب بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری

فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای در جمع مسئولان و اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور در روز چهارشنبه ششم دی‌ماه از جنس فرمایشات معظم له در خطبه نماز جمعه ۲۹ تیرماه ۸۸ و هشدار جدی به فتنه‌جویان جدید بود.

یکی از مهم‌ترین مخاطبان فرمایشات حضرت ایشان آقای احمدی‌نژاد و تندروی‌های او نسبت به قانون و اتهاماتی که به قوه قضائیه زده است بود. مقام معظم رهبری رفتار و عملکرد احمدی‌نژاد را به اپوزیسیون نظام تشبیه فرموده و با مقایسه عملکرد اخیر وی با فتنه‌گران سبز اموی در سال ۸۸ فرمودند:

کسانی که همه‌ی امکانات مدیریتی، یا امروز دستشان است یا دیروز دستشان بوده، فرقی نمی‌کند؛ حق ندارند نقش اپوزیسیون به خود بگیرند و علیه کشور حرف بزنند؛ این‌ها باید پاسخگو باشند، حالا ممکن است کسی فکر کند در مردم تأثیر می‌گذارد [اما] مردم هم آگاهند و این را نمی‌پذیرند.

همه‌ مدیران جمهوری اسلامی از اول تا امروز، خدمات مهمی انجام داده‌اند البته صدماتی هم زده‌اند، نقد و نقدپذیری واجب است، تهمت و لجن‌پراکنی حرام است، نقد باید منصفانه و عاقلانه و مسئولانه باشد. سیاه‌نمایی هنر نیست، اینکه برداریم همین‌طوری بی‌هوا این قوه و آن قوه را بدون هیچ تمهیزی محکوم کنیم، اینکه هنری نیست، هر بچه‌ای هم می‌تواند سنگ بردارد و شیشه‌ها را بشکند، هنر این است که انسان، منطقی و منصفانه حرف بزند و برای قدرت‌یابی حرف نزند و خدا را در نظر داشته باشد.

انقلابی‌نمایی غیر از انقلابی‌گری است. انقلابی‌گری کار سختی است؛ پابندی و تدین لازم دارد، نمی‌شود که انسان یک دهه همه‌کاره‌ی کشور باشد، بعد یک دهه‌ی بعدی تبدیل شود به مخالف‌خوان کشور.

۹دی که آن‌قدر عظمت دارد، پاسخ ملت به این بازی‌ها بود. ۹دی دفاع از ارزش‌ها و دین بود. آنجا ایستادگی‌ای که کردیم برای دفاع از اصل انتخابات بود، امام فرمودند که ملاک، حال فعلی افراد است؛ یعنی هیچ‌کس ضمانت درست بودن تا دم مرگ را ندارد و باید مراقب خودش باشد.

دستگاه قضائی ما بدون ایراد نیست، من از اشکالاتی که در قوه‌ی قضائیه و مجریه است، بی‌اطلاع نیستم، اطلاع من شاید بیش از خیلی‌های دیگر است، لکن نقاط مثبت را هم می‌بینم، بله، قاضی فاسد داریم، قاضی عادل و مطئمن هم داریم؛ مدیر اجرایی جاه‌طلبِ پرروی پول‌طلب داریم، مدیر اجرایی پاک‌دست زحمت‌کش هم داریم؛ حق نداریم همه را با یک چوب برانیم و یک سره نفی کنیم.

ملاحظه: نکته تلخ این اتفاقات اینست که آقای احمدی‌نژاد به جای عبرت گرفتن از فرمایشات رهبری (که ۵ فراز آن در بالا آورده شد) تنها به فاصله یک روز مجدداً به مخالف‌خوانی و موضع گیری پرداخته که نشان می دهد نامبرده بشدت گرفتار توهمات فردی، لجاجت، خودمحوری، درآمیختن حق و باطل، تضعیف دستگاه‌های قانونی، سیاه نمایی، سوءاستفاده از اعتماد و اقبال مردم و بیانیه پراکنی است که متأسفانه قبل از هر چیز مورد بهره برداری رسانه های بیگانه و معاند قرار گرفته و می گیرد.

احمدی‌نژاد در حمایت از مشایی و بقایی و… آن چنان دچار توهم شده که به‌جای تمکین از قانون، خود را عقل‌کل دانسته و به غلط تصور می کند که عده‌ای در پی پرونده سازی برای او هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد