ترامپ

ترامپ؛ در انتظار استیضاح به دلیل فاش شدن روابط نامشروعش با یک زن فاسد

ترامپ

                                              دونالد ترامپ

 

در یکی دو ماه اخیر اتفاقاتی در آمریکا افتاده و مشخص شده که ترامپ، به رذیله‌ زنای محصنه مبتلاست و این فساد اخلاقی به دلیل فاش شدن، وی را به شدت در تنگنا قرار داده و احتمال استضاح او را افزایش داده است.

در این میان یک زن بدکاره که ترامپ با وی مرتکب زنا شده، قبل از انتخابات آمریکا با محوریت مایکل کوهن (وکیل ترامپ)، وارد معامله‌ حق‌السکوت شده و قبول می‌کند که در قبال دریافت ۱۳۰ هزار دلار (به عنوان حق‌السکوت)، سخنی در مورد زنای ترامپ بیان نکند.

چون بخش بزرگی از رای‌دهندگان به ترامپ، مسیحیان مذهبی آمریکا هستند، سکوت این زن در آن مقطع برای پیروزی وی کلیدی بوده است. اما حدود دو ماه پیش این زن تصمیم می‌گیرد که ریسک کرده و موضوع را افشا کند.

نزدیکان ترامپ که فکر می‌کردند دست بالا را دارند، با توجه به مفاد قرارداد حق‌السکوت، ابتدا درصدد تهدید و ساکت کردن این زن بر می‌آیند؛ چون طبق قرارداد، این زن به ازای هر بار زیر پا گذاشتن قرارداد، باید یک میلیون دلار خسارت پرداخت کند. هر چند ترامپ همان ابتدا می‌توانست با قبول این فساد اخلاقی با هزینه‌ بسیار کم‌تری، به ریاست جمهوری خود ادامه دهد، اما ترس وی از افشای موضوع و تلاش برای ساکت کردن طرف مقابل، باعث موج عظیم رسانه‌ای حول زنای وی شد. وکیل زن فاحشه هم بسیار حرفه‌ای است و در چند مورد تله‌هایی برای ترامپ و وکیلش گذاشته و آن‌ها را به دام انداخته است.

طبق قوانین آمریکا، پولی که به این زن پرداخت شده می‌تواند غیرقانونی باشد چون هنگام انتخابات انجام شده و محدودیت‌هایی بر چنین پرداخت‌های انتخاباتی وجود دارد. ترامپ هم به جای قبول مسئولیت، ضمن تکذیب کلیه‌ اتهامات مربوط به زنا، معامله‌ پرداخت حق‌السکوت را گردن وکیل خود انداخته و مدعی‌ است هیچ خبری از آن نداشته است.

اتفاقات فوق باعث جلب توجه دادستانی آمریکا به فعالیت‌های وکیل ترامپ شده و ظاهراً به بهانه‌ تجسس پیرامون پول پرداختی به زن فاحشه، تراکنش‌های بانکی و ایمیل‌های وی را کنترل و متوجه می‌شود که این وکیل به احتمال بسیار بالا فعالیت‌های مجرمانه‌ مالی زیادی دارد. لذا با یک اقدام بسیار غیرمعمول در آمریکا، به دفتر و خانه‌ وی حمله و تمام اسناد وکالتی او که بخش بزرگی مربوط به ترامپ بوده را ضبط می‌کند.

بنا به اخبار درز شده از دفتر دادستانی آمریکا، طی ۹۰ روز آینده، مایکل کوهن، وکیل ترامپ با اتهامات متعدد به دادگاه فراخوانده و به چند یا چندین سال زندان محکوم می شود؛ اما در آمریکا دادستانی می تواند با متهم وارد معامله شده و در ازای دریافت اطلاعات، در مجازات وی تخفیف قائل شود. مثلاً در مورد نامبرده، محکومیت زندان وی به مجازات مالی تبدیل شود.

در مورد اینکه چرا دادستانی با وکیل ترامپ معامله می کند، باید اذعان نمود که در آمریکا بازرس ویژه‌ای مشغول بررسی تبانی ترامپ با روسیه هنگام انتخابات است. این وکیل هم تمام جزئیات معاملات ترامپ و تراکنش‌های مالی وی و تمامی فعالیت‌های احتمالی غیرقانونی وی در حداقل ۱۰ سال گذشته را می‌داند. لذا دادستانی ممکن است در ازای دریافت اطلاعاتی علیه ترامپ، مجازات وکیل وی را کاهش دهد که چون بحث خیلی جدی دنبال می شود، از این جهت نفس‌های ترامپ به شماره افتاده و وی شدیداً نگران آینده سیاسی و ریاست جمهوری اش می باشد و خوب می‌داند که اگر تحقیقات دادستانی خوب جلو برود، در آینده نزدیک بنابر همین تحقیقات استیضاح خواهد شد.

ملاحظه: آنچه در گزارش بالا مورد بحث قرار گرفت، تنها یکی از مشکلات پیش روی ترامپ است و پرونده های دیگری مربوط به تخلفات داماد وی و نیز شخصیت های متنفذ آمریکایی که از سوی ترامپ طرد شده و ضربه خورده اند و… وجود دارد که همگی نشاندهنده ناپایداری و تزلزل در هیات حاکمه آمریکاست بنابر این طبیعی است که کشورهای رقیب با توجه به چالش ها و نقاط آسیب پذیر آمریکا، با این کشور یاغی برخورد کرده و از تهدیدات و سروصداهای توخالی آنها واهمه نداشته باشند اما متاسفانه برخی از مسئولین، کماکان براین باورند که آمریکا کدخدای جهان است و با اخم او چنین و چنان می شود!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد