احمدی نژاد

تحلیل محتوای فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری

آقا

                        مقام معظم رهبری

هرچند معظم له در سخنان اخیرشان به صورت غیرمستقیم حرکات آقای احمدی نژاد را نهی و اقدامات وی را خلاف تقوا خواندند، اما باید این نکته را هم مدّنظر داشت که ایشان اشاره ای هم به برخی مسئولین دیگر نظام هم که با بی تقوایی و کوتاهی های خودشان، مردم را دچار مشکلات فراوان کرده و آب به آسیاب دشمن می ریزند، داشتند لذا باید مراقب بود برخی افراد فرصت طلب این موضع گیری های حضرت آقا را منحصر به شخص خاصی نکنند و به قول معروف از آب گل آلود ماهی نگیرند.
همچنین معظم له در این فرمایشات اشاره به کسانی کردند که دینشان سیاسی است؛ کسانی که از دین تا زمانی استفاده می کنند که مطابق امیال شخصی و سیاسی شان باشد و زمانی که به اهداف پلید خود رسیدند دیگر به دین و مردم کاری ندارند! و بنا به حدیثی از حضرت اباعبدالله(ع)، دین لقلقه ی زبانشان هست.
اشاره دیگر معظم له به انقلابی گری و انقلابی نمایی بود؛ عده ای که در همین ادوار گذشته و حال با عَلَم انقلاب، عده دیگری را منکوب و حتی از آن برای رسیدن به قدرت استفاده کردند و به قول خودشان سهم شان را از انقلاب به چنگ آوردند!
تقوا، شاه کلید مهم دیگر سخنان مقام معظم رهبری بود، به عبارت دیگر آیا وقت آن نرسیده که بدانیم مشکل اصلی برخی از مسئولین و مدیران ما درکشور بی تقوایی آنهاست!! به راستی تا کی مردم ما باید اجازه دهند که برخی مدیران بی تقوا در کشور ما اینچنین ناجوانمردانه و نابخردانه پای خود را بر روی حقوق عامه مردم گذاشته و در لوای اسلام و انقلاب، نفاق خود را پنهان کنند؟
دیگر مسئله مهم دیگر ایشان اشاره به حیله های همیشگی شیطان بزرگ آمریکا بود که دقیقا مشخص شد که دولت آمریکا در هیچ دوره ای به نفع مردم ایران قدمی برنداشته و در مقطع فعلی نیز با جنگ نرم و تحریم اقتصادی، قصد تغییر نظام را دارند که به قول معظم له به فضل الهی زمین گیر خواهند شد.

موضوع اقتصاد درون زا و مقاومتی بخش مهم دیگری از سخنان حضرت آقا بود که متاسفانه همین واردات بی رویه و قاچاق افسار گسیخته کالا (که بخش اعظم آن از مبادی رسمی وارد کشور می شود) و عدم کار دقیق علمی و عملیاتی مسئولین امر در این خصوص نگذاشته است هنوز مردم عزیز و شهید پرور کشور ما طعم شیرین این نسخه شفابخش را بچشند.
عبارت «ملاک، حال فعلی افراد است» از حضرت امام خمینی(ره) تعبیر دیگری بود از هشدار مقام معظم رهبری به همه مسئولین کشور، که فرمودند: مردم عقد اخوت دائمی با هیچ کس ندارند و مسئولین نظام را مادامی که در چارچوب اسلام و انقلاب اسلامی و قانون اساسی حرکت کنند، حمایت می کنند و به مجرد فاصله گرفتن افراد از این مسیر، دیگر چتر حمایتی مردم را نداشته و باید فکر دیگری به حال خود کنند.

ایشان به بحث نقد صحیح هم اشاره و فرمودند: اگر کسانی به خیال خود تهمت و تخریب و لجن پراکنی را به نام نقد مطرح می کنند، اولا بدانند که این کار حرمت شرعی دارد و در پیشگاه باری تعالی باید پاسخگو باشند و دوم اینکه مردم فرق نقد صحیح و غیرصحیح را کاملا متوجه می شوند و برخی در این خصوص دچار توهم کاذب نشوند!!
ملاحظه: گرچه حرکت های غیرمعقول و غیرمنطقی احمدی نزاد نشان داد که وی از حداقل های صلاحیتی حتی برای یک مدیریت کوچک هم برخوردار نیست چه برسد به ریاست جمهوری؛ و مقام معظم رهبری سال گذشته، در پاسخ به نظرخواهی احمدی نژاد بمنظور نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری، وی را از نامزد شدن نهی کرده بودند، اما نکته مهم و اساسی که نباید مغفول بماند، فرافکنی و اقدامات نسنجیده دولت، حاشیه سازی با اظهارات سخیف و توهین آمیز به عامه مردم از سوی رئیس دولت، معاون اول و برخی وزرا است که نتیجه ای جز عملیات روانی علیه مردم و جنجال رسانه ای نداشته و گره گشای مشکلات معیشتی اقشار متوسط به پایین نیست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد