اهمیت فضای مجازی در کلام رهبر انقلاب+عکس

توصیه رهبرمعظم انقلاب به بشاراسد جهت مقابله باتوطئه آمریکایی_ترکیه ای

در حالی که آمریکا و ترکیه از مدت ها قبل گذشته تلاش می‌کنند تا در یک توطئه مشترک، منطقه باصطلاح امنی را با هدف تزریق ناامنی و مقابله با محور مقاومت در نوار مرزی سوریه ایجاد کنند، مقام معظم رهبری با درایت بی نظیرشان در دیدار با بشار اسد باصراحت و بسیار شفاف فرمودند تا به هیچ عنوان اجازه داده نشود تا این نقشه شوم دشمن عملیاتی و پیاده گردد.

یادداشت|برنامه آمریکایی-ترکیه‌ای برای شمال سوریه و نقشه راهی که در تهران مشخص شد

روزنامه “حریت” ترکیه به نقل از منابع آگاه خود نوشت، عمق این منطقه امن ما بین ۳۰ تا ۳۵ کیلومتر طبق طرحی است که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما مطرح شده بود، اما به دلایلی به آن پرداخته نشد و مسکوت ماند.

 

نوار قرمز رنگ؛ منطقه امن مورد خواست آمریکا و ترکیه

نوارقرمزرنگ؛ منطقه امن موردخواست آمریکاوترکیه

 

این در حالیست که مقامات ترکیه اعم از رئیس جمهور، وزیر خارجه و وزیر دفاع بارها عنوان کرده‌اند که کنترل منطقه امن باید به طور کامل در اختیار ترکیه باشد.

 

توصیه صریح رهبر معظم انقلاب درخصوص منطقه امن یا حائل اینست که این طرح خطرناک برای سوریه به جدیت دنبال می‌شود و اگر به سرانجام برسد، مانند غده‌ای چرکین و دردسر آفرین برای منطقه در سال‌های‌ آینده مشکل آفرین خواهد شد.

ملاحظه: بازیگر منطقه‌ای این طرح یعنی ترکیه پس از چند سال سرمایه گذاری برای سرنگونی دولت قانونی دمشق و تحمیل هزینه‌های چندصد میلیارد دلاری به این کشور و گسیل نمودن دهها و شاید صدها هزار تروریست به سوریه و حمایت کامل از آنها، حالا پس از شکست این طرح خائنانه، وارد روند مذاکرات آستانه و سوچی شده تا بتواند اولاً بخشی از اهداف سیاسی خود را که در میدان جنگ به آن دست نیافت، در میز مذاکره کسب کند و دوماً در آینده سیاسی و اقتصادی سوریه (فارغ از اینکه چه کسی در سوریه بر مسند قدرت باشد) سهمی داشته باشد.

در شرایط فعلی نیز ترکیه در ماجرای ادلب، دهها هزار تروریست را نمایندگی می کند و تلاش دارد تا آنها را از حمله نهایی ارتش سوریه و متحدان آن در امان نگه دارد و با طرح منطقه‌امن یا حائل قصد دارد تا به بهانه بازگرداندن آوارگان سوری، تمایلات توسعه طلبانه خود را برای تسلط بر بخشی از خاک سوریه با مشروعیت بین‌المللی پیاده نماید که متاسفانه مسئولین دولتی (ایرانی) شرکت کننده در مذاکرات آستانه با ساده انگاری و تساهل از این معضل بزرگ عبور می کنند.

در هر حال با توجه به اوامر مقام معظم رهبری به بشاراسد که مخاطب آن نیروهای ایرانی، حزب الله و سایر نیروهای جهادی همپیمان در سوریه نیز می باشند، اجازه نخواهند داد تا آمریکا (و غرب) و رژیم صهیونیستی بار دیگر بتوانند نقشه های شوم خود را در منطقه عملیاتی نمایند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد