بندر الحدیده

به هلاکت رسیدن یک افسر عالیرتبه سعودی بهمراه پنج محافظش

منابع رسانه ای از کشته شدن یک افسر عالیرتبه سعودی به همراه ۵ نفر از محافظانش در مناطق شمالی یمن خبر دادند.

افسر عالیرتبه سعودی با ۵ محافظش در یمن کشته شد

این رسانه ها اعلام کردند علاوه بر کشته شدن شش نظامی سعودی، دو نفر دیگر نیز زخمی شدند.

این در حالی است که نیروهای یمنی پیشتر ۹ نظامی انگلیسی را نیز در نجران به هلاکت رسانده بودند.

 
کمیته‌های مردمی یمن اعلام کردند: تعداد ۹ نظامی انگلیسی که هدایت حملات مزدوران سعودی به مرز یمن را بر عهده داشتند، در یک عملیات پیچیده توسط مبارزین یمنی به هلاکت رسیدند.

 
بحول و قوه الهی نیروهای انصارالله که در ماه های اخیر علاوه بر کسب پیروزی های میدانی، در عرصه سیاسی (مذاکرات صلح و آتش بس) نیز دستاوردهای فوق العاده ای را به دست آورده اند، با روحیه بسیار بالایی در تمامی مناطق درگیری دست به تحرکات تازه ای زده و توازن نظامی را به طرز بی سابقه ای بنفع محور مقاومت تغییر داده اند به شکلی که نیروهای متجاوز در جبهه های مختلف از رویارویی با نیروهای یمنی کاملا به وحشت افتاده و قادر به ایستادگی نیستند.
در شرایط فعلی محور شرارت (آمریکا، رژیم صهیونیستی، چندکشور اروپایی، رژیم آل سعود و امارات) تنها اقدام به بمباران های مداوم علیه مناطق مختلف یمن و زیرساخت های اقتصادی این کشور می کنند که در پاسخ نیروهای یمنی نیز با استفاده از موشک های دوربرد و پهباد اهدافی را مورد حمله قرار می دهند. نکته حائز اهمیت اینکه روند فعلی برای مهاجمین قابل دوام نیست و همه طرف ها درپی متوقف کردن آن به اشکال مختلف می باشند.
یکی از راه حل های متصور برای غربی ها، فشار به ایران برای امتیازگیری در معادلات یمن و حفظ رژیم های سعودی و امارات از گرداب وحشتناک یمن است که بعید ینظر می رسد جمهوری اسلامی در این زمینه کوتاه بیاید و دشمن ناچار است با پذیرش شکست خفت بار با دستان خالی به درگیری ها خاتمه دهد که در آن صورت معادلات سیاسی و امنیتی بشدت به نفع ایران تغییر خواهد کرد و مهمترین مسئله تحریم ها فرو خواهد ریخت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد